ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ IPO GMP, ସଦସ୍ୟତା ଏବଂ ଆବଣ୍ଟନ ସ୍ଥିତି ଆଜି
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦନ ସମାଧାନ ପ୍ରଦାନ କରେ । କମ୍ପାନୀ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ, ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ଏବଂ ମାଇକ୍ରୋବ୍ରୁୱାରୀ, ମାଲ୍ଟ ସ୍ପିରିଟ୍ ଏବଂ ମିଶ୍ରଣ କାରଖାନା, ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ସ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତା ସାମଗ୍ରୀରେ ବ୍ୟବହୃତ ଷ୍ଟିଲ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ଟର୍ନକି ପ୍ରକ୍ରିୟା ପ୍ରଣାଳୀ ଉତ୍ପାଦନ କରେ । ଏହାର ବ୍ୟବସାୟିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପକରଣ, ସ୍କିଡ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଏବଂ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଅଟୋମେସନ୍ ସିଷ୍ଟମର ଡିଜାଇନ୍, ଇନ-ହାଉସ୍ ଫ୍ୟାବ୍ରିକେସନ୍, ଯୋଗାଣ, ସ୍ଥାପନ ଏବଂ କମିଶନିଂ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରେ । ଉତ୍ପାଦିତ ଉପକରଣ ବିକ୍ରି, ଟର୍ନକି ପ୍ରକଳ୍ପର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ଏବଂ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ବୈଷୟିକ ସେବାରୁ ରାଜସ୍ୱ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ । କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଦୁଇଟି ସୁବିଧାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ଉତ୍ପାଦ ରପ୍ତାନି ମାଧ୍ୟମରେ ଏକାଧିକ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଉଭୟ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରେ । ଏହାର ବ୍ୟବସାୟ ମଡେଲ୍ କଷ୍ଟମ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ସମାଧାନ, ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏକୀକରଣ ଏବଂ ଏହାର ଲକ୍ଷ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ-ମାର୍ଜିନ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ବିଶେଷ ଉତ୍ପାଦନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥାଏ ।
- IPO ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ
- ₹112.00 - ₹118.00
- ଲଟ୍ ଆକାର
- 1,200 ସେୟାର
- ବିଡିଂ ବନ୍ଦ
- 21 Sept 2026
- ଲିଷ୍ଟିଂ ତାରିଖ
- 24 Sept 2026
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ IPO GMP ଆଜି ଏବଂ ପ୍ରମୁଖ ପଦକ୍ଷେପ
23 Sept 2026 ସୁଦ୍ଧା, ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ ଆଇପିଓ ପାଇଁ ସର୍ବଶେଷ ଗ୍ରେ ମାର୍କେଟ ପ୍ରିମିୟମ (ଜିଏମପି) ₹67 ଅଟେ, ଯାହା ଆନୁମାନିକ ₹185 ର ଆନୁମାନିକ ଲିଷ୍ଟିଂ ମୂଲ୍ୟକୁ ସୂଚିତ କରେ (ଉପର ପ୍ରାଇସ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ₹118.00 ଉପରେ +56.78% ପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଲିଷ୍ଟିଂ ଲାଭ)। ସର୍ବସାଧାରଣ ବିଡିଂ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି। 24 Sept 2026 ରେ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ପୂର୍ବରୁ, 22 Sept 2026 ରେ ଆବଣ୍ଟନ ଆଧାର ଆଶା କରାଯାଉଛି।
As of 23 Sept 2026, the latest Grey Market Premium (GMP) for ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ IPO is ₹67, pointing to an estimated listing price of ଆନୁମାନିକ ₹185 (+56.78% expected listing gain over the upper price band of ₹118.00). Bidding has closed. The basis of allotment is expected on 22 Sept 2026, ahead of stock exchange listing on 24 Sept 2026.
| କୀ ମେଟ୍ରିକ୍ | ଚିତ୍ର | ସ୍ଥିତି / ପ୍ରସଙ୍ଗ[ସମ୍ପାଦନା] |
|---|---|---|
| ସାମ୍ପ୍ରତିକ GMP | ₹67 | +56.78% ବନାମ ଉପର ବ୍ୟାଣ୍ଡ (23 Sept 2026) |
| ଆନୁମାନିକ ଲିଷ୍ଟିଂ ମୂଲ୍ୟ | ଆନୁମାନିକ ₹185 | +56.78% Est. ଲିଷ୍ଟିଂ ଲାଭ |
| ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ | ₹112.00 - ₹118.00 | ଏସଏମଇ IPO |
| ଖୁଚୁରା ସର୍ବନିମ୍ନ ନିବେଶ | ₹2,83,200 | 2 ଲଟ୍ (1,200 ସେୟାର) |
| ବିଡିଂ ୱିଣ୍ଡୋ | 17 Sept 2026 – 21 Sept 2026 | ବନ୍ଦ |
| ଆବଣ୍ଟନ ଏବଂ ଲିଷ୍ଟିଂ ତାରିଖ | ଆବଣ୍ଟନ: 22 Sept 2026 | ଲିଷ୍ଟିଂ: 24 Sept 2026 |
IPO ସୂଚନା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରନ୍ତୁ
| IPO ଖୋଲିବା ତାରିଖ | 17 Sept 2026 |
|---|---|
| IPO ବନ୍ଦ ତାରିଖ | 21 Sept 2026 |
| IPO ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ | ₹112.00 - ₹118.00 |
| ଲଟ୍ ଆକାର | 1,200 ସେୟାର |
| ସାମ୍ପ୍ରତିକ GMP | ₹67 |
| ଆନୁମାନିକ ଲିଷ୍ଟିଂ ଲାଭ | +56.78% |
| ଇସ୍ୟୁ ଆକାର | ଆନୁମାନିକ ₹42.52 କୋଟି |
| ଫ୍ରେସ୍ ଇସ୍ୟୁ | ଆନୁମାନିକ ₹38.42 କୋଟି |
| ଇସ୍ୟୁ ପ୍ରକାର | ଏସଏମଇ |
| IPO ଲିଷ୍ଟିଂ | NSE SME |
| ଖୁଚୁରା କୋଟା | ଟିବିଏ |
| ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର | ଟିବିଏ |
| ମୋଟାମୋଟି ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ | 304.05x |
| ସର୍ବନିମ୍ନ ନିବେଶ | ₹2,83,200 |
| DRHP ଡ୍ରାଫ୍ଟ ପ୍ରୋସପେକ୍ଟସ୍ | |
| RHP ଡ୍ରାଫ୍ଟ ପ୍ରୋସପେକ୍ଟସ୍ |
ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ ସ୍ଥିତି
| ବର୍ଗ | ସେୟାର ସଂରକ୍ଷିତ | ପ୍ରୟୋଗ ହୋଇଥିବା ସେୟାର | ସଦସ୍ୟତା (x) |
|---|---|---|---|
| କ୍ୟୁଆଇବି | 6.84 | 1,262.3 | 184.55xx |
| NII | 5.15 | 2,273.65 | 441.66xx |
| ଖୁଚୁରା | 11.98 | 3,750.41 | 313.16xx |
| ମୋଟାମୋଟି ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ | 23.96 | 7,286.36 | 304.05xx |
IPO ସ୍ନାପସଟ୍ ଏବଂ ନିବେଶକ ଟେକ୍ ଆୱେ
ଏହାର ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡର ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ, ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ ର ମୂଲ୍ୟ ସେୟାର ପିଛା ₹118 ଅଟେ। 1,200 ସେୟାରର ସର୍ବନିମ୍ନ ଲଟ୍ ଆକାର ସହିତ, ଗୋଟିଏ ଲଟ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ଜଣେ ଖୁଚୁରା ନିବେଶକଙ୍କୁ ଏହି SME ଇସ୍ୟୁରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ₹2,83,200 ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ ପାଇଁ ସର୍ବଶେଷ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ଗ୍ରେ ମାର୍କେଟ ପ୍ରିମିୟମ୍ ₹67 ଅଟେ, ଯାହା ଇସ୍ୟୁ ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରାୟ 56.78% ଲାଭ ସୂଚିତ କରେ ଯଦି ଏହା ଲିଷ୍ଟିଂ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥାଏ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ସ୍ତରରୁ ₹6 ଅଧିକ। GMP ଏକ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିଯୁକ୍ତ ଫଳାଫଳ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅନୌପଚାରିକ ଧୂସର-ବଜାର ଭାବନାକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରେ, ଏବଂ ଲିଷ୍ଟିଂ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ ।
ସର୍ବଶେଷ ଅଦ୍ୟତନ ଅନୁସାରେ, ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ ର IPO ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ 304.05x ସବସ୍କ୍ରାଇବ୍ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ବର୍ଗ ଅନୁଯାୟୀ Retail 313.16x, QIB 184.55x, NII 441.66x ରହିଛି ।
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ ର IPO ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ହାଇଲାଇଟ୍ ହୋଇଥିବା ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟରେ: ପ୍ରୋସେସ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଇନ-ହାଉସ୍ ଡିଜାଇନ୍, ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦନ କ୍ଷମତା ।; ଲାଭଦାୟକ ମେଟ୍ରିକ୍ସରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ଉଚ୍ଚ-ମାର୍ଜିନ୍ ଉତ୍ପାଦ ଆଡକୁ ରଣନୀତିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ । ।
ନିବେଶକମାନେ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ବିପଦ କାରକଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ଓଜନ କରିବା ଉଚିତ, ଯେଉଁଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ: ରାଜସ୍ୱର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟକ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ |।
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍'ର ଇସ୍ୟୁ ଆୟର ଏକ ଅଂଶ Repayment Of Borrowings: 6.48 (16.87%) ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଛି।
ବିଏସଇ / ଏନଏସଇର ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏସଏମଇ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏସଏମଇ ଆଇପିଓ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ । ସେମାନେ ସାଧାରଣତଃ ଛୋଟ ଇସ୍ୟୁ ଆକାର ଏବଂ ମେନବୋର୍ଡ ଇସ୍ୟୁ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ପ୍ରତି-ଲଟ୍ ବିନିଯୋଗ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତି, ତୁଳନାତ୍ମକ ଭାବରେ କମ୍ ଅନୁଷ୍ଠାନିକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ସହିତ ।
IPO ରୋଡମ୍ୟାପ୍ ଏକ ନଜରରେ
| ଇଭେଣ୍ଟ / ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ | ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ | ସ୍ଥିତି |
|---|---|---|
| ବିଡିଂ ଖୋଲିବ | 17 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
| ବିଡିଂ ବନ୍ଦ | 21 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
| ଆବଣ୍ଟନ | 22 Sept 2026 | ପରବର୍ତ୍ତୀ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ |
| ଲିଷ୍ଟିଂ | 24 Sept 2026 | ବିଚାରାଧୀନ ଅଛି |
ଦୈନିକ GMP ସ୍ଥିତି
| ତାରିଖ | GMP | ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ | ଲାଭ |
|---|---|---|---|
| 23 Sept 2026 | ₹73.00 | +₹6.00 | 61.86% |
| 22 Sept 2026 | ₹67.00 | +₹22.00 | 56.78% |
| 21 Sept 2026 | ₹45.00 | - | 38.14% |
| 19 Sept 2026 | ₹45.00 | +₹15.00 | 38.14% |
| 18 Sept 2026 | ₹30.00 | -₹20.00 | 25.42% |
| 16 Sept 2026 | ₹50.00 | - | 42.37% |
ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଆକାର ବ୍ରେକଡାଉନ୍
| ବର୍ଗ | ଅନେକ | ସେୟାର | ପରିମାଣ |
|---|---|---|---|
| ଖୁଚୁରା ସର୍ବନିମ୍ନ | 2 ଲଟ୍ | 2,400 | ₹2,83,200 |
| ସର୍ବାଧିକ ଖୁଚୁରା | 2 ଲଟ୍ | 2,400 | ₹2,83,200 |
| S-HNI ସର୍ବନିମ୍ନ | 3 ଲଟ୍ | 3,600 | ₹4,24,800 |
| S-HNI ସର୍ବାଧିକ | 7 ଲଟ୍ | 8,400 | ₹9,91,200 |
| ବି-ଏଚ୍ ଏନ୍ ଆଇ ସର୍ବନିମ୍ନ | 8 ଲଟ୍ | 9,600 | ₹11,32,800 |
ଜାରି କରିବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏବଂ ସରକାରୀ ଦସ୍ତାବିଜ
- Repayment Of Borrowings 6.48 (16.87%)
- General Corporate Purpose 11.44 (29.77%)
ଆବେଦନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ
ଶକ୍ତି
- ପ୍ରୋସେସ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଇନ-ହାଉସ୍ ଡିଜାଇନ୍, ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦନ କ୍ଷମତା ।
- ଲାଭଦାୟକ ମେଟ୍ରିକ୍ସରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ଉଚ୍ଚ-ମାର୍ଜିନ୍ ଉତ୍ପାଦ ଆଡକୁ ରଣନୀତିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ।
- ମଦ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବଂ ଡିଷ୍ଟିଲେରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉପସ୍ଥିତି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା କ୍ଷମତା ପ୍ରତିଷ୍ଠା |
- ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭୌଗୋଳିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସକ୍ରିୟ ଉତ୍ପାଦ ରପ୍ତାନି ସହିତ ବିଶ୍ୱ ବଜାର ପହଞ୍ଚିବ |
- ଡିଜାଇନ୍, ଯୋଗାଣ, ଇନଷ୍ଟଲେସନ୍ ଏବଂ କମିଶନିଂ କଭର କରୁଥିବା ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଟର୍ନକି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ।
ବିପଦ
- ରାଜସ୍ୱର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟକ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ |
- ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଶଟି ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗାଣକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଞ୍ଚାମାଲ କ୍ରୟର ଏକାଗ୍ରତା |
- ମଦ୍ୟପାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଶିଳ୍ପରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳତା ହଠାତ୍ ନିୟାମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ।
- ବାଣିଜ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ସହିତ ଉଚ୍ଚ କାର୍ଯ୍ୟଶୀଳ ପୁଞ୍ଜି ତୀବ୍ରତା ଯଥେଷ୍ଟ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମ୍ପତ୍ତି ଗଠନ କରେ |
- ଭୌଗୋଳିକ ରାଜସ୍ୱ ଏକାଗ୍ରତା ମୁଖ୍ୟତଃ କେତେକ ଘରୋଇ ଭାରତୀୟ ରାଜ୍ୟରେ ଅଛି |
SpectraA Technology IPO Reservation
The SpectraA Technology IPO reservation details show how the offered shares are allocated across different investor categories. The reservation includes anchor investors, QIBs excluding the anchor portion, non-institutional investors and retail investors.
| Investor Category | Share Offered | -% Shares |
|---|---|---|
| Anchor Investor | 10,24,800 Shares | 28.44% |
| QIB (Ex. Anchor) | 6,84,000 Shares | 18.98% |
| NII Shares Offered | 5,14,800 Shares | 14.29% |
| Retail Shares Offered | 11,97,600 Shares | 33.23% |
Note: The reservation figures are based on the SpectraA Technology IPO information provided.
SpectraA Technology IPO Anchor Investors
SpectraA Technology IPO anchor investor details provide information about the anchor bidding schedule, shares reserved for anchor investors and the applicable lock-in periods. Anchor bidding is scheduled ahead of the public issue opening.
| Particular | Details |
|---|---|
| Anchor Bidding Date | August 16, 2026 |
| Shares Offered | 10,24,800 Shares |
| Anchor Size | [.] Cr. |
| Lock-in Period End Date 50% Shares (30 Days) | 2026 |
| Lock-in Period End Date 50% Shares (90 Days) | 2026 |
Note: Anchor investor information is based on the SpectraA Technology IPO details provided.
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ IPO Dates
| Particular | Dates |
|---|---|
| IPO Open Date | 17 Sept 2026 |
| IPO Close Date | 21 Sept 2026 |
| Basis of Allotment | 22 Sept 2026 |
| Refunds | 23 Sept 2026 |
| Credit to Demat Account | 23 Sept 2026 |
| IPO Listing Date | 24 Sept 2026 |
Note: The timeline for ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ IPO is tentative and subject to change.
SpectraA Technology IPO Promoters and Holding Pattern
The promoters of SpectraA Technology are A L Arun Kumar, Sailaja Arun Kumar, Praveen Kumar Appukuttan Nair Leela and Divya Praveen. The holding pattern below presents the shareholding of the promoter and promoter group compared with other shareholders before and after the IPO.
The table provides the pre-IPO and post-IPO shareholding figures along with their respective percentages, giving a view of how the ownership structure changes following the public issue.
| Particular | Pre IPO Shares | Pre IPO % Shares | Post IPO Shares | Post IPO % Shares |
|---|---|---|---|---|
| Promoter and Promoter Group | 23,31,25,700 | 91.48% | 21,31,50,700 | 67.62% |
| Others* | 2,16,98,300 | 8.52% | 10,20,50,658 | 32.38% |
| Total | 1,00,91,646 | 100% | 1,33,47,246 | 100% |
Note: The holding pattern figures are based on the SpectraA Technology IPO information provided.
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ Objects of the Issue & Utilisation of Proceeds
| Purpose | Crores |
|---|---|
| Purpose | INR crores (%) |
| Capital Expenditure at Jaipur manufacturing facility | 11 (28.63%) |
| Repayment of Term Loans availed by the Company | 6.48 (16.87%) |
| Working Capital requirements | 9.5 (24.73%) |
| General corporate purposes | 11.44 (29.77%) |
Note: Objectives are as specified in the DRHP/RHP documents of ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍.
SpectraA Technology About Ipo
Founded in 2009, SpectraA Technology Solutions has been involved in engineering, designing, fabrication, installation, commissioning, and decommissioning of Greenfield projects (building a completely new plant) and brownfield projects (modifying the existing plant). The company offers a wide range of equipment, engineering services, and products to help companies set up and operate industrial plants.
SpectraA can set up, transfer, or decommission any new or existing manufacturing plant to clients’ specifications. Moreover, the firm has successfully installed many projects for pharmaceutical SS bioreactors & mixers, brewery & microbrewery plants, yogurt plants, dairy plants, sugar manufacturing plants, processed food plants, and soft drink & beverage bottling plants in South Asian countries like Srilanka, Bhutan & Nepal, including several locations in India and African countries like the Republic of Benin.
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ Company Financials
| Period | Revenue | Expense | PAT | Assets |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 89.68 Cr. | 86.85 Cr. | 2.00 Cr. | 66.64 Cr. |
| 2025 | 75.53 Cr. | 68.03 Cr. | 4.91 Cr. | 100.00 Cr. |
| 2026 | 103.05 Cr. | 87.57 Cr. | 11.56 Cr. | 106.29 Cr. |
Note: Financial numbers for ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ are in ₹ Crores unless stated otherwise.
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ Company Valuation – FY2026
| KPI | Values |
|---|---|
| ROE | 60.95% |
| ROCE | 37.61% |
| EBITDA Margin | 19.04% |
| PAT Margin | 11.42% |
| Debt to Equity Ratio | 1.09 |
| Earning Per Share (EPS) | 11.45 (Basic) |
| Price/Earning P/E Ratio | - |
| Return on Net Worth (RoNW) | 46.59% |
| Net Asset Value (NAV) | 24.58 |
Note: Valuation KPIs for ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ are computed for FY2026.
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ IPO Peer Group Comparison
| Company | EPS | PE Ratio | RoNW % | NAV | Income |
|---|---|---|---|---|---|
| Praj Industries Limited | 1.30 | 258.89 | 1.82% | 71.23 | 3,218.24 Cr. |
Note: Peer group comparisons for ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ are sourced from DRHP filings.
SpectraA Technology IPO Lead Managers aka Merchant Bankers
- Indcap Advisors Pvt. Ltd.
ସମାନ IPOଗୁଡିକ ସହ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ IPO ତୁଳନା କରନ୍ତୁ
ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍ IPO ବାରମ୍ବାର ପଚରାଯାଉଥିବା ପ୍ରଶ୍ନ
Comments
Share a useful question or insight about ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାଏ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସଲ୍ୟୁସନ୍.
Leave a comment
Your email address will not be published. All comments and replies are reviewed before appearing.
Loading comments...