ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ IPO GMP, ସଦସ୍ୟତା ଏବଂ ଆବଣ୍ଟନ ସ୍ଥିତି ଆଜି
ଆନନ୍ଦ ସିମଲେସ୍ 2005 ରୁ ସିମଲେସ୍ ଟ୍ୟୁବ୍ , ପାଇପ୍ , ଏବଂ ଫିନ୍ ଯୁକ୍ତ ଟ୍ୟୁବ୍ ତିଆରି କରେ - କାର୍ବନ ଷ୍ଟିଲ୍ ଏବଂ ଆଲୟ ଷ୍ଟିଲ୍ ସିମଲେସ୍ ଟ୍ୟୁବ୍ , ହିଟ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର୍ ଟ୍ୟୁବ୍ , ୟୁ-ଟ୍ୟୁବ୍ , ଏବଂ ଫିନ୍ ଯୁକ୍ତ ଟ୍ୟୁବ୍ - ତୈଳ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ୍ , ପେଟ୍ରୋକେମିକାଲ୍ସ, ପାୱାର ପ୍ଲାଣ୍ଟ୍ ଏବଂ ପ୍ରୋସେସ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ।
- IPO ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ
- ₹72.00 - ₹72.00
- ଲଟ୍ ଆକାର
- 1,578 ସେୟାର
- ବିଡିଂ ବନ୍ଦ
- 24 Sept 2026
- ଲିଷ୍ଟିଂ ତାରିଖ
- 29 Sept 2026
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ IPO GMP ଆଜି ଏବଂ ପ୍ରମୁଖ ପଦକ୍ଷେପ
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ଆଇପିଓ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ 29 Sept 2026 ରେ ₹72.10 ରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି, ଯାହା +0.14% ଲିଷ୍ଟିଂ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରିଛି, ଏହାର ଇସ୍ୟୁ ମୂଲ୍ୟ ₹25.52 ତୁଳନାରେ। ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ଶେଷ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ଜିଏମପି ₹0 ଥିଲା।
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ IPO officially listed on 29 Sept 2026 at ₹72.10, delivering a +0.14% listing gain compared to its issue price of ₹25.52. Pre-listing, its final recorded Grey Market Premium (GMP) was ₹0.
| କୀ ମେଟ୍ରିକ୍ | ଚିତ୍ର | ସ୍ଥିତି / ପ୍ରସଙ୍ଗ[ସମ୍ପାଦନା] |
|---|---|---|
| ସାମ୍ପ୍ରତିକ GMP | ₹0 | +0% ବନାମ ଉପର ବ୍ୟାଣ୍ଡ (18 Sept 2026) |
| ଆନୁମାନିକ ଲିଷ୍ଟିଂ ମୂଲ୍ୟ | ₹72.10 | +0.14% Est. ଲିଷ୍ଟିଂ ଲାଭ |
| ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ | ₹72.00 - ₹72.00 | ଏସଏମଇ IPO |
| ଖୁଚୁରା ସର୍ବନିମ୍ନ ନିବେଶ | ₹2,27,232 | 2 ଲଟ୍ (1,578 ସେୟାର) |
| ବିଡିଂ ୱିଣ୍ଡୋ | 22 Sept 2026 – 24 Sept 2026 | ତାଲିକାଭୁକ୍ତ |
| ଆବଣ୍ଟନ ଏବଂ ଲିଷ୍ଟିଂ ତାରିଖ | ଆବଣ୍ଟନ: 25 Sept 2026 | ଲିଷ୍ଟିଂ: 29 Sept 2026 |
IPO ସୂଚନା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରନ୍ତୁ
| IPO ଖୋଲିବା ତାରିଖ | 22 Sept 2026 |
|---|---|
| IPO ବନ୍ଦ ତାରିଖ | 24 Sept 2026 |
| IPO ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ | ₹72.00 - ₹72.00 |
| ଲଟ୍ ଆକାର | 1,578 ସେୟାର |
| ସାମ୍ପ୍ରତିକ GMP | ₹0 |
| ଆନୁମାନିକ ଲିଷ୍ଟିଂ ଲାଭ | +0.14% |
| ଇସ୍ୟୁ ଆକାର | ଆନୁମାନିକ ₹25.52 କୋଟି |
| ଫ୍ରେସ୍ ଇସ୍ୟୁ | ଆନୁମାନିକ ₹25.52 କୋଟି |
| ଇସ୍ୟୁ ପ୍ରକାର | ଏସଏମଇ |
| IPO ଲିଷ୍ଟିଂ | BSE SME |
| ଖୁଚୁରା କୋଟା | ଟିବିଏ |
| ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର | MUFG Intime India Pvt. Ltd. |
| ମୋଟାମୋଟି ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ | 1.47x |
| ସର୍ବନିମ୍ନ ନିବେଶ | ₹2,27,232 |
| DRHP ଡ୍ରାଫ୍ଟ ପ୍ରୋସପେକ୍ଟସ୍ | |
| RHP ଡ୍ରାଫ୍ଟ ପ୍ରୋସପେକ୍ଟସ୍ |
ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ ସ୍ଥିତି
| ବର୍ଗ | ସେୟାର ସଂରକ୍ଷିତ | ପ୍ରୟୋଗ ହୋଇଥିବା ସେୟାର | ସଦସ୍ୟତା (x) |
|---|---|---|---|
| NII | 16.83 | 32.96 | 1.96xx |
| ଖୁଚୁରା | 16.83 | 16.42 | 0.98xx |
| ମୋଟାମୋଟି ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ | 33.66 | 49.38 | 1.47xx |
IPO ସ୍ନାପସଟ୍ ଏବଂ ନିବେଶକ ଟେକ୍ ଆୱେ
ଏହାର ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡର ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ, ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ର ମୂଲ୍ୟ ସେୟାର ପିଛା ₹72 ଅଟେ। 1,578 ସେୟାରର ସର୍ବନିମ୍ନ ଲଟ୍ ଆକାର ସହିତ, ଗୋଟିଏ ଲଟ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ଜଣେ ଖୁଚୁରା ନିବେଶକଙ୍କୁ ଏହି SME ଇସ୍ୟୁରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ₹2,27,232 ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ପାଇଁ ସର୍ବଶେଷ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ଗ୍ରେ ମାର୍କେଟ ପ୍ରିମିୟମ୍ ₹0 ଅଟେ, ଯାହା ଇସ୍ୟୁ ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରାୟ 0.00% ଲାଭ ସୂଚିତ କରେ ଯଦି ଏହା ଲିଷ୍ଟିଂ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥାଏ । GMP ଏକ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିଯୁକ୍ତ ଫଳାଫଳ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅନୌପଚାରିକ ଧୂସର-ବଜାର ଭାବନାକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରେ, ଏବଂ ଲିଷ୍ଟିଂ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ ।
ସର୍ବଶେଷ ଅଦ୍ୟତନ ଅନୁସାରେ, ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ର IPO ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ 1.47x ସବସ୍କ୍ରାଇବ୍ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ବର୍ଗ ଅନୁଯାୟୀ Retail 0.98x, NII 1.96x ରହିଛି ।
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ର IPO ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ହାଇଲାଇଟ୍ ହୋଇଥିବା ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟରେ: Diversified seamless and finned tube portfolio for various industries.; Integrated and strategically located manufacturing facility in Gujarat. ।
ନିବେଶକମାନେ ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ବିପଦ କାରକଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ଓଜନ କରିବା ଉଚିତ, ଯେଉଁଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ: High revenue concentration from top customers (59.21% in FY26).।
ବିଏସଇ / ଏନଏସଇର ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏସଏମଇ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏସଏମଇ ଆଇପିଓ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ । ସେମାନେ ସାଧାରଣତଃ ଛୋଟ ଇସ୍ୟୁ ଆକାର ଏବଂ ମେନବୋର୍ଡ ଇସ୍ୟୁ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ପ୍ରତି-ଲଟ୍ ବିନିଯୋଗ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତି, ତୁଳନାତ୍ମକ ଭାବରେ କମ୍ ଅନୁଷ୍ଠାନିକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ସହିତ ।
IPO ରୋଡମ୍ୟାପ୍ ଏକ ନଜରରେ
| ଇଭେଣ୍ଟ / ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ | ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ | ସ୍ଥିତି |
|---|---|---|
| ବିଡିଂ ଖୋଲିବ | 22 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
| ବିଡିଂ ବନ୍ଦ | 24 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
| ଆବଣ୍ଟନ | 25 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
| ଲିଷ୍ଟିଂ | 29 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
ଦୈନିକ GMP ସ୍ଥିତି
ଅଧିକ ଦୈନିକ GMP ସ୍ନାପସଟ୍ ରେକର୍ଡ ହେବା ସହ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଚାର୍ଟ ବିଲ୍ଡ ଅପ୍ ହୁଏ।
| ତାରିଖ | GMP | ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ | ଲାଭ |
|---|---|---|---|
| 18 Sept 2026 | ₹0.00 | - | 0.00% |
ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଆକାର ବ୍ରେକଡାଉନ୍
| ବର୍ଗ | ଅନେକ | ସେୟାର | ପରିମାଣ |
|---|---|---|---|
| ଖୁଚୁରା ସର୍ବନିମ୍ନ | 2 ଲଟ୍ | 3,156 | ₹2,27,232 |
| ସର୍ବାଧିକ ଖୁଚୁରା | 2 ଲଟ୍ | 3,156 | ₹2,27,232 |
| S-HNI ସର୍ବନିମ୍ନ | 3 ଲଟ୍ | 4,734 | ₹3,40,848 |
| S-HNI ସର୍ବାଧିକ | 8 ଲଟ୍ | 12,624 | ₹9,08,928 |
| ବି-ଏଚ୍ ଏନ୍ ଆଇ ସର୍ବନିମ୍ନ | 9 ଲଟ୍ | 14,202 | ₹10,22,544 |
ଜାରି କରିବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏବଂ ସରକାରୀ ଦସ୍ତାବିଜ
ଆବେଦନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ
ଶକ୍ତି
- Diversified seamless and finned tube portfolio for various industries.
- Integrated and strategically located manufacturing facility in Gujarat.
- Strong, long-term customer relationships ensuring consistent recurring business.
- Internationally accredited quality assurance driving high product reliability.
- Highly experienced management team leading the steel tube operations.
ବିପଦ
- High revenue concentration from top customers (59.21% in FY26).
- High dependence on a limited number of raw material suppliers.
- Risk of machinery order delays causing severe project cost overruns.
- Vulnerable to under-utilized existing and newly expanded manufacturing capacity.
- Risk of default on existing secured and unsecured borrowing covenants.
Anand Seamless IPO Reservation
The Anand Seamless IPO reservation is divided equally between non-institutional investors and retail investors. Each category has been allocated 50% of the offered shares as per the supplied IPO reservation details.
| Investor Category | Share Offered | -% Shares |
|---|---|---|
| NII Shares Offered | 16,83,200 Shares | 50% |
| Retail Shares Offered | 16,83,200 Shares | 50% |
Anand Seamless IPO Dates
The Anand Seamless IPO is scheduled to open on September 22, 2026 and close on September 24, 2026. The basis of allotment is scheduled for September 25, followed by refunds and credit of shares to Demat accounts on September 28. The IPO is scheduled to list on September 29, 2026.
| Particular | Details |
|---|---|
| IPO Open Date | September 22, 2026 |
| IPO Close Date | September 24, 2026 |
| Basis of Allotment | September 25, 2026 |
| Refunds | September 28, 2026 |
| Credit to Demat Account | September 28, 2026 |
| IPO Listing Date | September 29, 2026 |
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ IPO Dates
| Particular | Dates |
|---|---|
| IPO Open Date | 22 Sept 2026 |
| IPO Close Date | 24 Sept 2026 |
| Basis of Allotment | 25 Sept 2026 |
| Refunds | 28 Sept 2026 |
| Credit to Demat Account | 28 Sept 2026 |
| IPO Listing Date | 29 Sept 2026 |
Note: The timeline for ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ IPO is tentative and subject to change.
Anand Seamless IPO Objects of the Issue & Utilisation of Proceeds
The proceeds raised through the Anand Seamless IPO are proposed to be used across manufacturing capacity expansion, technology upgrades, debt repayment and general corporate requirements. A portion of the funds is also allocated towards the expenses associated with the issue.
| Purpose | Crores |
|---|---|
| Financing the cost towards capacity expansion, technological upgradation, cost optimization of the operations and support to the manufacturing facility at Survey No. 944, Ankhol Patiya, Chhatral-Kadi Road, Village Indrad, Mahesana, Kadi, Gujarat, India, 382715 | ₹13.20 |
| Full or part repayment and/or prepayment of certain outstanding secured and unsecured borrowings availed by the Company | ₹5.73 |
| General Corporate Purpose | ₹3.70 |
| Issue Expenses | ₹3.13 |
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ Objects of the Issue & Utilisation of Proceeds
| Purpose | Crores |
|---|---|
| Purpose | INR crores (%) |
| Capacity expansion, tech upgradation, and facility support | 13.2 (58.95%) |
| Repayment / pre-payment of borrowings | 5.49 (24.52%) |
| General corporate purposes | 6.59 (25.82%) |
Note: Objectives are as specified in the DRHP/RHP documents of ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ.
Anand Seamless IPO Company Financial Report
Anand Seamless reported revenue of ₹37.00 crores in 2024, followed by ₹33.64 crores in 2025 and ₹56.17 crores in 2026. Profit after tax stood at ₹3.36 crores, ₹2.65 crores and ₹5.48 crores respectively during these periods, while total assets also increased over the reported period.
| Period Ended | Revenue | Expense | PAT | Assets |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | ₹37.00 | ₹32.45 | ₹3.36 | ₹35.55 |
| 2025 | ₹33.64 | ₹30.06 | ₹2.65 | ₹52.40 |
| 2026 | ₹56.17 | ₹48.73 | ₹5.48 | ₹67.58 |
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ Company Financials
| Period | Revenue | Expense | PAT | Assets |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 37.00 Cr. | 32.45 Cr. | 3.36 Cr. | 35.55 Cr. |
| 2025 | 33.64 Cr. | 30.06 Cr. | 2.65 Cr. | 52.40 Cr. |
| 2026 | 56.17 Cr. | 48.73 Cr. | 5.48 Cr. | 67.58 Cr. |
Note: Financial numbers for ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ are in ₹ Crores unless stated otherwise.
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ Company Valuation – FY2026
| KPI | Values |
|---|---|
| ROE | 28.05% |
| ROCE | 20.66% |
| EBITDA Margin | 18.25% |
| PAT Margin | 9.75% |
| Debt to Equity Ratio | 1.44 |
| Earning Per Share (EPS) | 6.50 (Basic) |
| Price/Earning P/E Ratio | NA |
| Return on Net Worth (RoNW) | 28.05% |
| Net Asset Value (NAV) | 23.17 |
Note: Valuation KPIs for ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ are computed for FY2026.
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ IPO Peer Group Comparison
| Company | EPS | PE Ratio | RoNW % | NAV | Income |
|---|---|---|---|---|---|
| Venus Pipes & Tubes Limited | 49.51 | 31.86 | 15.25 | 322.69 | 1178.48 Cr. |
| Gandhi Special Tubes Limited | 56.26 | 15.69 | 21.64 | 260.00 | 203.61 Cr. |
| Ratnamani Metals & Tubes Limited | 68.85 | 34.16 | 13.00 | 586.46 | 4615.91 Cr. |
| Scoda Tubes Limited | 6.79 | 19.62 | 9.95 | 65.15 | 529.22 Cr. |
Note: Peer group comparisons for ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ are sourced from DRHP filings.
ସମାନ IPOଗୁଡିକ ସହ ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ IPO ତୁଳନା କରନ୍ତୁ
ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ IPO ବାରମ୍ବାର ପଚରାଯାଉଥିବା ପ୍ରଶ୍ନ
Comments
Share a useful question or insight about ଆନନ୍ଦ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ.
Leave a comment
Your email address will not be published. All comments and replies are reviewed before appearing.
Loading comments...