আনন্দ চিমলেছ IPO GMP, আজি গ্ৰাহকভুক্তি আৰু আৱণ্টনৰ স্থিতি
আনন্দ চিমলেছে 2005 ৰ পৰা চিমলেছ টিউব, পাইপ আৰু ফিনযুক্ত টিউব নিৰ্মাণ কৰে – কাৰ্বন ষ্টীল আৰু এলয় ষ্টীল চিমলেছ টিউব, হিট এক্সচেঞ্জাৰ টিউব, ইউ-টিউব, আৰু ফিনযুক্ত টিউব – তেল আৰু গেছ, পেট্ৰ'কেমিকেল, পাৱাৰ প্লেণ্ট, আৰু প্ৰচেছ উদ্যোগৰ বাবে।
- IPO প্ৰাইচ বেণ্ড
- ₹72.00 - ₹72.00
- লট আকাৰ
- 1,578 শ্বেয়াৰ
- নিলাম বন্ধ হ'ল
- 24 Sept 2026
- লিষ্টিং তাৰিখ
- 29 Sept 2026
আনন্দ চিমলেছ IPO GMP আজিৰ আৰু মূল কথাসমূহ
আনন্দ চিমলেছ আইপিঅ' আনুষ্ঠানিকভাৱে 29 Sept 2026 তাৰিখে ₹72.10 ত তালিকাভুক্ত হৈছিল, যাৰ ফলত +0.14% লিষ্টিং লাভ হৈছিল, ইয়াৰ ইছ্যু মূল্য ₹25.52 ৰ তুলনাত। তালিকাভুক্ত হোৱাৰ পূৰ্বে ইয়াৰ অন্তিম জিএমপি আছিল ₹0।
আনন্দ চিমলেছ IPO officially listed on 29 Sept 2026 at ₹72.10, delivering a +0.14% listing gain compared to its issue price of ₹25.52. Pre-listing, its final recorded Grey Market Premium (GMP) was ₹0.
| কি' মেট্ৰিক | চিত্ৰ | অবস্থা / প্ৰসঙ্গ |
|---|---|---|
| বৰ্তমানৰ GMP | ₹0 | +0% বনাম আপাৰ বেণ্ড (18 Sept 2026) |
| এষ্টিমেট লিষ্টিং মূল্য | ₹72.10 | +0.14% লিষ্টিং লাভ |
| প্ৰাইচ বেণ্ড | ₹72.00 - ₹72.00 | SME IPO |
| ৰিটেইল নূন্যতম বিনিয়োগ | ₹2,27,232 | 2 লট (1,578 শ্বেয়াৰ) |
| নিলাম উইন্ডো | 22 Sept 2026 – 24 Sept 2026 | তালিকাভুক্ত |
| আৱণ্টন আৰু লিষ্টিং তাৰিখ | আবন্টন: 25 Sept 2026 | লিষ্টিং: 29 Sept 2026 |
IPO তথ্য সম্পূৰ্ণ কৰক
| IPO খোলাৰ তাৰিখ | 22 Sept 2026 |
|---|---|
| IPO বন্ধ হোৱাৰ তাৰিখ | 24 Sept 2026 |
| IPO প্ৰাইচ বেণ্ড | ₹72.00 - ₹72.00 |
| লট আকাৰ | 1,578 শ্বেয়াৰ |
| বৰ্তমানৰ GMP | ₹0 |
| আনুমানিক লিষ্টিং লাভ | +0.14% |
| ইছ্যুৰ আকাৰ | প্ৰায় ₹25.52 কোটি |
| নতুন ইছ্যু (Fresh Issue) | প্ৰায় ₹25.52 কোটি |
| ইছ্যুৰ ধৰণ | SME |
| IPO লিষ্টিং | BSE SME |
| খুচুৰা কোটা | টিবিএ |
| ৰেজিষ্ট্ৰাৰ | MUFG Intime India Pvt. Ltd. |
| সামগ্ৰিক সাবস্ক্ৰিপশন | 1.47x |
| নূন্যতম বিনিয়োগ | ₹2,27,232 |
| DRHP খচৰা প্ৰস্পেক্টাছ | |
| RHP খচৰা প্ৰস্পেক্টাছ |
সাবস্ক্ৰিপশনৰ অবস্থা
| শ্ৰেণীবিভাগ | শ্বেয়াৰ সংৰক্ষিত | প্ৰয়োগ কৰা শ্বেয়াৰসমূহ | সাবস্ক্ৰিপশন (x) |
|---|---|---|---|
| NII | 16.83 | 32.96 | 1.96xx |
| খুচুৰা | 16.83 | 16.42 | 0.98xx |
| সামগ্ৰিক সাবস্ক্ৰিপশন | 33.66 | 49.38 | 1.47xx |
IPO স্নেপশ্বট আৰু বিনিয়োগকাৰীৰ টেকঅৱে'
ইয়াৰ মূল্য বেণ্ডৰ ওপৰৰ প্ৰান্তত, আনন্দ চিমলেছ প্ৰতি শ্বেয়াৰত ₹72 মূল্য নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। 1,578 শ্বেয়াৰৰ নিম্নতম লট আকাৰৰ সৈতে, এটা লটৰ বাবে আৱেদন কৰা এজন খুচুৰা বিনিয়োগকাৰীক এই SME সংখ্যাত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ প্ৰায় ₹2,27,232ৰ প্ৰয়োজন হ'ব।
আনন্দ চিমলেছ ৰ বাবে শেহতীয়াকৈ ৰেকৰ্ড কৰা গ্ৰে মাৰ্কেট প্ৰিমিয়াম হৈছে ₹0, যাৰ অৰ্থ হৈছে যদি ই লিষ্টিং লৈকে থাকে তেনেহ'লে ইছ্যু মূল্যতকৈ প্ৰায় 0.00% লাভ হ'ব। GMP এ নিশ্চিত ফলাফলৰ পৰিৱৰ্তে অনানুষ্ঠানিক ধূসৰ-বজাৰৰ মনোভাৱ প্ৰতিফলিত কৰে, আৰু লিষ্টিং দিনলৈকে যিকোনো সময়ত সলনি হ'ব পাৰে।
শেহতীয়া আপডেট অনুসৰি, আনন্দ চিমলেছৰ IPO সামগ্ৰিকভাৱে 1.47x চাবস্ক্ৰাইব কৰা হৈছে, শ্ৰেণী অনুসৰি Retail 0.98x, NII 1.96x ৰ বিভাজনৰ সৈতে।
আনন্দ চিমলেছৰ IPO নথিপত্ৰত আলোকপাত কৰা শক্তিসমূহৰ ভিতৰত: Diversified seamless and finned tube portfolio for various industries.; Integrated and strategically located manufacturing facility in Gujarat.।
বিনিয়োগকাৰীসকলে আনন্দ চিমলেছ-এ প্ৰকাশ কৰা বিপদাশংকাৰ কাৰকসমূহো বিবেচনা কৰা উচিত, যাৰ ভিতৰত আছে: High revenue concentration from top customers (59.21% in FY26).।
এছএমই আইপিঅ'বোৰ বিএছই/এনএছইৰ সমৰ্পিত এছএমই প্লেটফৰ্মত তালিকাভুক্ত কৰা হয়। এইবোৰত সাধাৰণতে মেইনবোৰ্ড ইছ্যুতকৈ সৰু ইছ্যু আকাৰ আৰু অধিক প্ৰতি-লট বিনিয়োগ অন্তৰ্ভুক্ত থাকে, তুলনামূলকভাৱে কম আনুষ্ঠানিক অংশগ্ৰহণৰ সৈতে।
এক দৃষ্টিত IPO ৰোড'মেপ
| ঘটনা / মাইলৰ খুঁটি | নিৰ্ধাৰিত তাৰিখ | অৱস্থা |
|---|---|---|
| নিলাম খোলা হ'ল | 22 Sept 2026 | সমাপ্ত |
| নিলাম বন্ধ হ'ল | 24 Sept 2026 | সমাপ্ত |
| আবন্টন | 25 Sept 2026 | সমাপ্ত |
| লিষ্টিং | 29 Sept 2026 | সমাপ্ত |
দৈনিক GMP স্থিতি
অধিক দৈনিক GMP টা স্নেপশ্বট ৰেকৰ্ড কৰাৰ লগে লগে ট্ৰেণ্ড চাৰ্ট গঢ় হয়৷
| তাৰিখ | GMP | পৰিবৰ্তন কৰক | লাভ |
|---|---|---|---|
| 18 Sept 2026 | ₹0.00 | - | 0.00% |
অনুপ্ৰয়োগৰ আকাৰ বিকৃতি
| শ্ৰেণীবিভাগ | বহুত | শ্বেয়াৰ | পৰিমাণ |
|---|---|---|---|
| ৰিটেইল নূন্যতম | 2 লট | 3,156 | ₹2,27,232 |
| খুচুৰা সৰ্বোচ্চ | 2 লট | 3,156 | ₹2,27,232 |
| S-HNI সৰ্বনিম্ন | 3 লট | 4,734 | ₹3,40,848 |
| S-HNI সৰ্বোচ্চ | 8 লট | 12,624 | ₹9,08,928 |
| B-HNI সৰ্বনিম্ন | 9 লট | 14,202 | ₹10,22,544 |
জাৰী কৰাৰ উদ্দেশ্য আৰু আনুষ্ঠানিক নথিপত্ৰ
প্ৰয়োগ কৰাৰ আগতে গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাবোৰ
শক্তি[সম্পাদনা কৰক]
- Diversified seamless and finned tube portfolio for various industries.
- Integrated and strategically located manufacturing facility in Gujarat.
- Strong, long-term customer relationships ensuring consistent recurring business.
- Internationally accredited quality assurance driving high product reliability.
- Highly experienced management team leading the steel tube operations.
বিপদাশংকা
- High revenue concentration from top customers (59.21% in FY26).
- High dependence on a limited number of raw material suppliers.
- Risk of machinery order delays causing severe project cost overruns.
- Vulnerable to under-utilized existing and newly expanded manufacturing capacity.
- Risk of default on existing secured and unsecured borrowing covenants.
Anand Seamless IPO Reservation
The Anand Seamless IPO reservation is divided equally between non-institutional investors and retail investors. Each category has been allocated 50% of the offered shares as per the supplied IPO reservation details.
| Investor Category | Share Offered | -% Shares |
|---|---|---|
| NII Shares Offered | 16,83,200 Shares | 50% |
| Retail Shares Offered | 16,83,200 Shares | 50% |
Anand Seamless IPO Dates
The Anand Seamless IPO is scheduled to open on September 22, 2026 and close on September 24, 2026. The basis of allotment is scheduled for September 25, followed by refunds and credit of shares to Demat accounts on September 28. The IPO is scheduled to list on September 29, 2026.
| Particular | Details |
|---|---|
| IPO Open Date | September 22, 2026 |
| IPO Close Date | September 24, 2026 |
| Basis of Allotment | September 25, 2026 |
| Refunds | September 28, 2026 |
| Credit to Demat Account | September 28, 2026 |
| IPO Listing Date | September 29, 2026 |
আনন্দ চিমলেছ IPO Dates
| Particular | Dates |
|---|---|
| IPO Open Date | 22 Sept 2026 |
| IPO Close Date | 24 Sept 2026 |
| Basis of Allotment | 25 Sept 2026 |
| Refunds | 28 Sept 2026 |
| Credit to Demat Account | 28 Sept 2026 |
| IPO Listing Date | 29 Sept 2026 |
Note: The timeline for আনন্দ চিমলেছ IPO is tentative and subject to change.
Anand Seamless IPO Objects of the Issue & Utilisation of Proceeds
The proceeds raised through the Anand Seamless IPO are proposed to be used across manufacturing capacity expansion, technology upgrades, debt repayment and general corporate requirements. A portion of the funds is also allocated towards the expenses associated with the issue.
| Purpose | Crores |
|---|---|
| Financing the cost towards capacity expansion, technological upgradation, cost optimization of the operations and support to the manufacturing facility at Survey No. 944, Ankhol Patiya, Chhatral-Kadi Road, Village Indrad, Mahesana, Kadi, Gujarat, India, 382715 | ₹13.20 |
| Full or part repayment and/or prepayment of certain outstanding secured and unsecured borrowings availed by the Company | ₹5.73 |
| General Corporate Purpose | ₹3.70 |
| Issue Expenses | ₹3.13 |
আনন্দ চিমলেছ Objects of the Issue & Utilisation of Proceeds
| Purpose | Crores |
|---|---|
| Purpose | INR crores (%) |
| Capacity expansion, tech upgradation, and facility support | 13.2 (58.95%) |
| Repayment / pre-payment of borrowings | 5.49 (24.52%) |
| General corporate purposes | 6.59 (25.82%) |
Note: Objectives are as specified in the DRHP/RHP documents of আনন্দ চিমলেছ.
Anand Seamless IPO Company Financial Report
Anand Seamless reported revenue of ₹37.00 crores in 2024, followed by ₹33.64 crores in 2025 and ₹56.17 crores in 2026. Profit after tax stood at ₹3.36 crores, ₹2.65 crores and ₹5.48 crores respectively during these periods, while total assets also increased over the reported period.
| Period Ended | Revenue | Expense | PAT | Assets |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | ₹37.00 | ₹32.45 | ₹3.36 | ₹35.55 |
| 2025 | ₹33.64 | ₹30.06 | ₹2.65 | ₹52.40 |
| 2026 | ₹56.17 | ₹48.73 | ₹5.48 | ₹67.58 |
আনন্দ চিমলেছ Company Financials
| Period | Revenue | Expense | PAT | Assets |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 37.00 Cr. | 32.45 Cr. | 3.36 Cr. | 35.55 Cr. |
| 2025 | 33.64 Cr. | 30.06 Cr. | 2.65 Cr. | 52.40 Cr. |
| 2026 | 56.17 Cr. | 48.73 Cr. | 5.48 Cr. | 67.58 Cr. |
Note: Financial numbers for আনন্দ চিমলেছ are in ₹ Crores unless stated otherwise.
আনন্দ চিমলেছ Company Valuation – FY2026
| KPI | Values |
|---|---|
| ROE | 28.05% |
| ROCE | 20.66% |
| EBITDA Margin | 18.25% |
| PAT Margin | 9.75% |
| Debt to Equity Ratio | 1.44 |
| Earning Per Share (EPS) | 6.50 (Basic) |
| Price/Earning P/E Ratio | NA |
| Return on Net Worth (RoNW) | 28.05% |
| Net Asset Value (NAV) | 23.17 |
Note: Valuation KPIs for আনন্দ চিমলেছ are computed for FY2026.
আনন্দ চিমলেছ IPO Peer Group Comparison
| Company | EPS | PE Ratio | RoNW % | NAV | Income |
|---|---|---|---|---|---|
| Venus Pipes & Tubes Limited | 49.51 | 31.86 | 15.25 | 322.69 | 1178.48 Cr. |
| Gandhi Special Tubes Limited | 56.26 | 15.69 | 21.64 | 260.00 | 203.61 Cr. |
| Ratnamani Metals & Tubes Limited | 68.85 | 34.16 | 13.00 | 586.46 | 4615.91 Cr. |
| Scoda Tubes Limited | 6.79 | 19.62 | 9.95 | 65.15 | 529.22 Cr. |
Note: Peer group comparisons for আনন্দ চিমলেছ are sourced from DRHP filings.
একেধৰণৰ IPOসমূহৰ সৈতে আনন্দ চিমলেছ IPO তুলনা কৰক
আনন্দ চিমলেছ IPO সঘনাই সোধা প্ৰশ্নসমূহ
Comments
Share a useful question or insight about আনন্দ চিমলেছ.
Leave a comment
Your email address will not be published. All comments and replies are reviewed before appearing.
Loading comments...