শক্তি পলিটাৰ্প IPO GMP, আজি গ্ৰাহকভুক্তি আৰু আৱণ্টনৰ স্থিতি
শক্তি পলিটাৰ্প টাৰ্পুলিন আৰু আনুষংগিক সামগ্ৰী যেনে ছায়া জালৰ নিৰ্মাণত নিয়োজিত। কোম্পানীটোৱে মধ্যপ্ৰদেশৰ ইন্দোৰত ইয়াৰ উৎপাদন সুবিধা পৰিচালনা কৰে, য'ত ই ইয়াৰ অফাৰবোৰ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ প্লাষ্টিকৰ দানাৰ দৰে কেঁচামাল ব্যৱহাৰ কৰে। ইয়াৰ উৎপাদন কাৰ্যৰ উপৰিও, ব্যৱসায়টো দানাৰ ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত, যাৰ ভিতৰত আছে পলিপ্ৰপিলিন, নিম্ন-ঘনত্বৰ পলিইথিলিন, আৰু উচ্চ-ঘনত্বৰ পলিথিলিন। কোম্পানীটোৱে মুখ্যতঃ দুটা অপাৰেটিং খণ্ডৰ জৰিয়তে ইয়াৰ ৰাজহ উপাৰ্জন কৰে: বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ টাৰ্পুলিন আৰু ছাঁ জালৰ উৎপাদন আৰু বিক্ৰী, আৰু মুকলি বজাৰত দানাৰ ব্যৱসায়। বৃহৎ পৰিমাণত কেঁচামাল ক্ৰয় কৰি, কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ আভ্যন্তৰীণ উৎপাদনৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ বাবে এটা অংশ ব্যৱহাৰ কৰে আৰু ক্ৰয় দক্ষতা অনুকূল কৰিবলৈ বাকী ইনভেণ্টৰী বিক্ৰী কৰে। ব্যৱসায়টোৱে ব্যৱসায়ৰ-পৰা-ব্যৱসায়ৰ লেনদেনৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ে আৰু এক কেন্দ্ৰীভূত গ্ৰাহক আধাৰক সেৱা প্ৰদান কৰে, ইয়াৰ বিক্ৰীৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ মধ্য প্ৰদেশ ৰাজ্যৰ পৰা আৰম্ভ হয়।
- IPO প্ৰাইচ বেণ্ড
- ₹56.00 - ₹59.00
- লট আকাৰ
- 2,000 শ্বেয়াৰ
- নিলাম বন্ধ হ'ল
- 17 Sept 2026
- লিষ্টিং তাৰিখ
- 22 Sept 2026
শক্তি পলিটাৰ্প IPO GMP আজিৰ আৰু মূল কথাসমূহ
শক্তি পলিটাৰ্প আইপিঅ' আনুষ্ঠানিকভাৱে 22 Sept 2026 তাৰিখে ₹58.90 ত তালিকাভুক্ত হৈছিল, যাৰ ফলত -0.17% লিষ্টিং লাভ হৈছিল, ইয়াৰ ইছ্যু মূল্য ₹26.93 ৰ তুলনাত। তালিকাভুক্ত হোৱাৰ পূৰ্বে ইয়াৰ অন্তিম জিএমপি আছিল ₹6।
শক্তি পলিটাৰ্প IPO officially listed on 22 Sept 2026 at ₹58.90, delivering a -0.17% listing gain compared to its issue price of ₹26.93. Pre-listing, its final recorded Grey Market Premium (GMP) was ₹6.
| কি' মেট্ৰিক | চিত্ৰ | অবস্থা / প্ৰসঙ্গ |
|---|---|---|
| বৰ্তমানৰ GMP | ₹6 | +10.17% বনাম আপাৰ বেণ্ড (21 Sept 2026) |
| এষ্টিমেট লিষ্টিং মূল্য | ₹58.90 | -0.17% লিষ্টিং লাভ |
| প্ৰাইচ বেণ্ড | ₹56.00 - ₹59.00 | SME IPO |
| ৰিটেইল নূন্যতম বিনিয়োগ | ₹2,36,000 | 2 লট (2,000 শ্বেয়াৰ) |
| নিলাম উইন্ডো | 15 Sept 2026 – 17 Sept 2026 | তালিকাভুক্ত |
| আৱণ্টন আৰু লিষ্টিং তাৰিখ | আবন্টন: 18 Sept 2026 | লিষ্টিং: 22 Sept 2026 |
IPO তথ্য সম্পূৰ্ণ কৰক
| IPO খোলাৰ তাৰিখ | 15 Sept 2026 |
|---|---|
| IPO বন্ধ হোৱাৰ তাৰিখ | 17 Sept 2026 |
| IPO প্ৰাইচ বেণ্ড | ₹56.00 - ₹59.00 |
| লট আকাৰ | 2,000 শ্বেয়াৰ |
| বৰ্তমানৰ GMP | ₹6 |
| আনুমানিক লিষ্টিং লাভ | -0.17% |
| ইছ্যুৰ আকাৰ | প্ৰায় ₹26.93 কোটি |
| নতুন ইছ্যু (Fresh Issue) | প্ৰায় ₹26.93 কোটি |
| ইছ্যুৰ ধৰণ | SME |
| IPO লিষ্টিং | BSE SME |
| খুচুৰা কোটা | টিবিএ |
| ৰেজিষ্ট্ৰাৰ | টিবিএ |
| সামগ্ৰিক সাবস্ক্ৰিপশন | 11.2x |
| নূন্যতম বিনিয়োগ | ₹2,36,000 |
| DRHP খচৰা প্ৰস্পেক্টাছ | |
| RHP খচৰা প্ৰস্পেক্টাছ |
সাবস্ক্ৰিপশনৰ অবস্থা
| শ্ৰেণীবিভাগ | শ্বেয়াৰ সংৰক্ষিত | প্ৰয়োগ কৰা শ্বেয়াৰসমূহ | সাবস্ক্ৰিপশন (x) |
|---|---|---|---|
| কিউআইবি | 5.64 | 277.62 | 49.22xx |
| NII | 15.98 | 76.54 | 4.79xx |
| খুচুৰা | 15.8 | 65.04 | 4.12xx |
| সামগ্ৰিক সাবস্ক্ৰিপশন | 37.42 | 419.2 | 11.20xx |
IPO স্নেপশ্বট আৰু বিনিয়োগকাৰীৰ টেকঅৱে'
ইয়াৰ মূল্য বেণ্ডৰ ওপৰৰ প্ৰান্তত, শক্তি পলিটাৰ্প প্ৰতি শ্বেয়াৰত ₹59 মূল্য নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। 2,000 শ্বেয়াৰৰ নিম্নতম লট আকাৰৰ সৈতে, এটা লটৰ বাবে আৱেদন কৰা এজন খুচুৰা বিনিয়োগকাৰীক এই SME সংখ্যাত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ প্ৰায় ₹2,36,000ৰ প্ৰয়োজন হ'ব।
শক্তি পলিটাৰ্প ৰ বাবে শেহতীয়াকৈ ৰেকৰ্ড কৰা গ্ৰে মাৰ্কেট প্ৰিমিয়াম হৈছে ₹6, যাৰ অৰ্থ হৈছে যদি ই লিষ্টিং লৈকে থাকে তেনেহ'লে ইছ্যু মূল্যতকৈ প্ৰায় 10.17% লাভ হ'ব। GMP এ নিশ্চিত ফলাফলৰ পৰিৱৰ্তে অনানুষ্ঠানিক ধূসৰ-বজাৰৰ মনোভাৱ প্ৰতিফলিত কৰে, আৰু লিষ্টিং দিনলৈকে যিকোনো সময়ত সলনি হ'ব পাৰে।
শেহতীয়া আপডেট অনুসৰি, শক্তি পলিটাৰ্পৰ IPO সামগ্ৰিকভাৱে 11.2x চাবস্ক্ৰাইব কৰা হৈছে, শ্ৰেণী অনুসৰি Retail 4.12x, QIB 49.22x, NII 4.79x ৰ বিভাজনৰ সৈতে।
শক্তি পলিটাৰ্পৰ IPO নথিপত্ৰত আলোকপাত কৰা শক্তিসমূহৰ ভিতৰত: টাৰ্পুলিন আৰু শ্বেড নেটৰ বাবে অনুকূলিত, এণ্ড-টু-এণ্ড সমাধান প্ৰদান কৰে।; মধ্য প্ৰদেশৰ এটা কৌশলগত সুবিধাই অৱস্থান আৰু ৰাজসাহায্যৰ সুবিধা প্ৰদান কৰে।।
বিনিয়োগকাৰীসকলে শক্তি পলিটাৰ্প-এ প্ৰকাশ কৰা বিপদাশংকাৰ কাৰকসমূহো বিবেচনা কৰা উচিত, যাৰ ভিতৰত আছে: টাৰ্পুলিন আৰু দানাৰ দৰে সীমিত পৰিসৰৰ সামগ্ৰীৰ ওপৰত উচ্চ ৰাজহ নিৰ্ভৰশীলতা।।
এছএমই আইপিঅ'বোৰ বিএছই/এনএছইৰ সমৰ্পিত এছএমই প্লেটফৰ্মত তালিকাভুক্ত কৰা হয়। এইবোৰত সাধাৰণতে মেইনবোৰ্ড ইছ্যুতকৈ সৰু ইছ্যু আকাৰ আৰু অধিক প্ৰতি-লট বিনিয়োগ অন্তৰ্ভুক্ত থাকে, তুলনামূলকভাৱে কম আনুষ্ঠানিক অংশগ্ৰহণৰ সৈতে।
এক দৃষ্টিত IPO ৰোড'মেপ
| ঘটনা / মাইলৰ খুঁটি | নিৰ্ধাৰিত তাৰিখ | অৱস্থা |
|---|---|---|
| নিলাম খোলা হ'ল | 15 Sept 2026 | সমাপ্ত |
| নিলাম বন্ধ হ'ল | 17 Sept 2026 | সমাপ্ত |
| আবন্টন | 18 Sept 2026 | সমাপ্ত |
| লিষ্টিং | 22 Sept 2026 | সমাপ্ত |
দৈনিক GMP স্থিতি
| তাৰিখ | GMP | পৰিবৰ্তন কৰক | লাভ |
|---|---|---|---|
| 21 Sept 2026 | ₹6.00 | - | 10.17% |
| 18 Sept 2026 | ₹6.00 | +₹6.00 | 10.17% |
| 11 Sept 2026 | ₹0.00 | - | 0.00% |
অনুপ্ৰয়োগৰ আকাৰ বিকৃতি
| শ্ৰেণীবিভাগ | বহুত | শ্বেয়াৰ | পৰিমাণ |
|---|---|---|---|
| ৰিটেইল নূন্যতম | 2 লট | 4,000 | ₹2,36,000 |
| খুচুৰা সৰ্বোচ্চ | 2 লট | 4,000 | ₹2,36,000 |
| S-HNI সৰ্বনিম্ন | 3 লট | 6,000 | ₹3,54,000 |
| S-HNI সৰ্বোচ্চ | 8 লট | 16,000 | ₹9,44,000 |
| B-HNI সৰ্বনিম্ন | 9 লট | 18,000 | ₹10,62,000 |
জাৰী কৰাৰ উদ্দেশ্য আৰু আনুষ্ঠানিক নথিপত্ৰ
প্ৰয়োগ কৰাৰ আগতে গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাবোৰ
শক্তি[সম্পাদনা কৰক]
- টাৰ্পুলিন আৰু শ্বেড নেটৰ বাবে অনুকূলিত, এণ্ড-টু-এণ্ড সমাধান প্ৰদান কৰে।
- মধ্য প্ৰদেশৰ এটা কৌশলগত সুবিধাই অৱস্থান আৰু ৰাজসাহায্যৰ সুবিধা প্ৰদান কৰে।
- ব্যয়বহুল কেঁচামাল ক্ৰয়ৰ বাবে বৃহৎ ৰেহাই আঁচনি ব্যৱহাৰ কৰে।
- বিভিন্ন জি.এছ.এম., প্ৰস্থ, আৰু শ্বেডিং শতাংশৰ সৈতে বহল প্ৰডাক্ট পৰ্টফলিঅ'।
- এক ঘনীভূত B2B গ্ৰাহক আধাৰৰ সৈতে প্ৰতিষ্ঠিত সম্পৰ্কই ভলিউম বিক্ৰী নিশ্চিত কৰে।
বিপদাশংকা
- টাৰ্পুলিন আৰু দানাৰ দৰে সীমিত পৰিসৰৰ সামগ্ৰীৰ ওপৰত উচ্চ ৰাজহ নিৰ্ভৰশীলতা।
- পঞ্জীভুক্ত কাৰ্যালয় আৰু নিৰ্মাণ প্ৰতিষ্ঠানটো লীজত, মালিকানাবিহীন স্থানত কাম কৰে।
- কেইজনমান গ্ৰাহকৰ ওপৰত যথেষ্ট নিৰ্ভৰশীলতা, শীৰ্ষৰ দহজন গ্ৰাহকে 77%তকৈ অধিক ৰাজহ চলায়।
- পূৰ্বৱৰ্তী বিত্তীয় বৰ্ষত কাৰ্যকলাপৰ পৰা ঋণাত্মক নগদ প্ৰবাহৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিছিল।
- শীৰ্ষৰ দহটা যোগানকৰ্তাৰ ওচৰত 90% লৈকে কেঁচামাল থাকে, যাৰ ফলত যোগান শৃংখলাৰ বিপদাশংকা বৃদ্ধি হয়।
Shakti Polytarp IPO Reservation
The Shakti Polytarp IPO shares are reserved across Anchor Investors, Qualified Institutional Buyers, Non-Institutional Investors and Retail Investors. The reservation structure indicates how the offered shares are distributed among the different investor categories participating in the public issue.
Anchor Investors have been allocated 18.01% of the offered shares, while QIB investors excluding the Anchor portion account for 12.36%. NII investors have a 29.97% allocation and Retail Investors have the largest category allocation at 34.62%.
| Investor Category | Share Offered | -% Shares |
|---|---|---|
| Anchor Investor | 8,22,000 Shares | 18.01% |
| QIB (Ex. Anchor) | 5,64,000 Shares | 12.36% |
| NII Shares Offered | 13,68,000 Shares | 29.97% |
| Retail Shares Offered | 15,80,000 Shares | 34.62% |
Note: The reservation percentages and share counts are based on the Shakti Polytarp IPO data provided above.
Shakti Polytarp IPO Anchor Investors
Shakti Polytarp IPO has an Anchor Investor portion of 8,22,000 shares. The anchor bidding process is scheduled before the public issue opens and provides an indication of institutional participation in the IPO.
The anchor allocation is subject to the applicable lock-in requirements. The relevant dates for the 30-day and 90-day portions, along with the anchor investor details, are provided below for reference.
| Particular | Details |
|---|---|
| Anchor Bidding Date | August 11, 2026 |
| Shares Offered | 8,22,000 Shares |
| Anchor Size | [.] Cr. |
| Lock-in Period End Date 50% Shares (30 Days) | 2026 |
| Lock-in Period End Date 50% Shares (90 Days) | 2026. |
Note: Anchor size and lock-in dates are shown as provided. The exact dates can be updated when the final anchor allocation details are available.
শক্তি পলিটাৰ্প IPO Dates
| Particular | Dates |
|---|---|
| IPO Open Date | 15 Sept 2026 |
| IPO Close Date | 17 Sept 2026 |
| Basis of Allotment | 18 Sept 2026 |
| Refunds | 21 Sept 2026 |
| Credit to Demat Account | 21 Sept 2026 |
| IPO Listing Date | 22 Sept 2026 |
Note: The timeline for শক্তি পলিটাৰ্প IPO is tentative and subject to change.
Shakti Polytarp Promoters and Holding Pattern
The promoters of Shakti Polytarp are Ravi Singhal, Vivek Singhal, Trisha Singhal and Priyal Singhal. Before the IPO, the promoter and promoter group held 88.51% of the company's shares, while the remaining 11.49% was held by other shareholders.
After the IPO, the promoter and promoter group holding is expected to reduce to 64.92%. The post-IPO shareholding of other shareholders is expected to increase to 35.08%, reflecting the dilution resulting from the fresh issue.
| Particular | Pre IPO Shares | Pre IPO % Shares | Post IPO Shares | Post IPO % Shares |
|---|---|---|---|---|
| Promoter and Promoter Group | 1,11,19,990 | 88.51% | 11,119,990 | 64.92% |
| Others* | 14,44,010 | 11.49% | 6,008,010 | 35.08% |
| Total | 1,25,64,000 | 100% | 17,128,000 | 100% |
Note: Shareholding figures and percentages are based on the Shakti Polytarp IPO data provided above.
শক্তি পলিটাৰ্প Objects of the Issue & Utilisation of Proceeds
| Purpose | Crores |
|---|---|
| Purpose | INR crores (%) |
| Capital Expenditure for the purchase of plant and machinery | 20.88 (77.53%) |
| General corporate purposes | 6.05 (22.47%) |
Note: Objectives are as specified in the DRHP/RHP documents of শক্তি পলিটাৰ্প.
Shakti Polytarp About Ipo
Shakti Polytarp, founded in March 2018, is one of the leading manufacturers of tarpaulins and other plastic-based products. Tarpaulins are water-resistant and durable sheets that are used to protect goods, equipment, and other materials from rain, moisture, sunlight, and other environmental conditions. Its product portfolio includes tarpaulins using Polypropylene (PP) granules, Linear Low-Density Polyethylene (LLDPE), Low-Density Polyethylene (LDPE), and High-Density Polyethylene (HDPE) in different sizes, colors, thicknesses, and specifications.
Its manufacturing facility is located in Nimrani, Khargone, Madhya Pradesh, spread across approximately 1,98,450 sq. ft. Its facilities are equipped with high-speed extrusion tapelines, extra-wide extrusion lamination machines, high-speed wide-width circular looms, high-strength sealing machines, and recycling machines. Shakti Polytarp sells its products under the “Dinotarp” brand, used across agriculture, construction, automotive, transportation and logistics, consumer goods, and other industries.
শক্তি পলিটাৰ্প Company Financials
| Period | Revenue | Expense | PAT | Assets |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 62.23 Cr. | 61.08 Cr. | 0.98 Cr. | 40.29 Cr. |
| 2025 | 166.50 Cr. | 159.60 Cr. | 4.97 Cr. | 71.39 Cr. |
| 2026 | 216.10 Cr. | 202.51 Cr. | 10.06 Cr. | 110.12 Cr. |
Note: Financial numbers for শক্তি পলিটাৰ্প are in ₹ Crores unless stated otherwise.
শক্তি পলিটাৰ্প Company Valuation – FY2026
| KPI | Values |
|---|---|
| ROE | 44.04% |
| ROCE | 17.87% |
| EBITDA Margin | 8.94% |
| PAT Margin | 4.66% |
| Debt to Equity Ratio | 2.60 |
| Earning Per Share (EPS) | 8.00 (Basic) |
| Price/Earning P/E Ratio | - |
| Return on Net Worth (RoNW) | 44.04% |
| Net Asset Value (NAV) | 22.18 |
Note: Valuation KPIs for শক্তি পলিটাৰ্প are computed for FY2026.
শক্তি পলিটাৰ্প IPO Peer Group Comparison
| Company | EPS | PE Ratio | RoNW % | NAV | Income |
|---|---|---|---|---|---|
| Commercial Syn Bags Limited | 6.75 | 43.93 | 16.86% | 43.03 | 26.96 Cr. |
| Shree Tirupati Balajee Agro Trading Company Ltd | 1.08 | 24.26 | 3.49% | 31.61 | 8.84 Cr. |
Note: Peer group comparisons for শক্তি পলিটাৰ্প are sourced from DRHP filings.
Shakti Polytarp IPO Lead Managers aka Merchant Bankers
- NEXGEN Financial Solutions Pvt. Ltd.
একেধৰণৰ IPOসমূহৰ সৈতে শক্তি পলিটাৰ্প IPO তুলনা কৰক
শক্তি পলিটাৰ্প IPO সঘনাই সোধা প্ৰশ্নসমূহ
Comments
Share a useful question or insight about শক্তি পলিটাৰ্প.
Leave a comment
Your email address will not be published. All comments and replies are reviewed before appearing.
Loading comments...