ভামা ৱ'ভেনফেব IPO GMP, আজি গ্ৰাহকভুক্তি আৰু আৱণ্টনৰ স্থিতি
ভামা ৱ'ভেনফেবে পলীপ্ৰপিলিন আৰু উচ্চ-ঘনত্বৰ পলিইথিলিন বোৱা বস্তা আৰু কাপোৰ নিৰ্মাণ কৰাৰ লগতে প্লাষ্টিকৰ দানাৰ ব্যৱসায়তো জড়িত হয়। কোম্পানীটোৱে ডামানত টেপ এক্সট্ৰুচন প্লেণ্ট, বৃত্তাকাৰ তাঁতশাল, লেমিনেচন কাৰখানা আৰু বেগ বনোৱা যন্ত্ৰৰে সজ্জিত এটা উৎপাদন সুবিধা পৰিচালনা কৰে। উৎপাদন প্ৰক্ৰিয়াত প্লাষ্টিকৰ দানাবোৰক প্লাষ্টিকৰ সূতালৈ ৰূপান্তৰ কৰা, বৃত্তাকাৰ তাঁতশাল ব্যৱহাৰ কৰি নলী সদৃশ কাপোৰত বৈ আৰু কাপোৰবোৰ সম্পূৰ্ণ মোনালৈ অধিক প্ৰক্ৰিয়াকৰণ কৰা অন্তৰ্ভুক্ত থাকে। মুখ্য সামগ্ৰীৰ অফাৰবোৰৰ ভিতৰত আছে ৰঙীন বোৱা কাপোৰৰ পাত, ট্ৰাম্প'লিন শ্বীট, আৰু লুপ হেণ্ডেল বেগ। কোম্পানীটোৱে মুখ্যতঃ বৃহৎ পৰিমাণৰ প্ৰতিষ্ঠানিক বিক্ৰীৰ জৰিয়তে ইয়াৰ ৰাজহ উপাৰ্জন কৰে, যি এক বিস্তৃত পৰিসৰৰ অন্তিম ব্যৱহাৰৰ খণ্ডত সেৱা আগবঢ়ায়। এই অন্তিম ব্যৱহাৰকাৰী খণ্ডবোৰৰ ভিতৰত আছে খাদ্য সামগ্ৰী, কৃষি-কীটনাশক, নিৰ্মাণ ৰাসায়নিক পদাৰ্থ, কাগজ, ৰছী, পেকেজিং, দ্ৰুতগতিত চলমান উপভোক্তা সামগ্ৰী আৰু সাৰ উদ্যোগ।
- IPO প্ৰাইচ বেণ্ড
- ₹324.00 - ₹341.00
- লট আকাৰ
- 400 শ্বেয়াৰ
- নিলাম বন্ধ হ'ল
- 17 Sept 2026
- লিষ্টিং তাৰিখ
- 22 Sept 2026
ভামা ৱ'ভেনফেব IPO GMP আজিৰ আৰু মূল কথাসমূহ
ভামা ৱ'ভেনফেব আইপিঅ' আনুষ্ঠানিকভাৱে 22 Sept 2026 তাৰিখে ₹3.76 ত তালিকাভুক্ত হৈছিল, যাৰ ফলত -98.90% লিষ্টিং লাভ হৈছিল, ইয়াৰ ইছ্যু মূল্য ₹49.54 ৰ তুলনাত। তালিকাভুক্ত হোৱাৰ পূৰ্বে ইয়াৰ অন্তিম জিএমপি আছিল ₹3।
ভামা ৱ'ভেনফেব IPO officially listed on 22 Sept 2026 at ₹3.76, delivering a -98.90% listing gain compared to its issue price of ₹49.54. Pre-listing, its final recorded Grey Market Premium (GMP) was ₹3.
| কি' মেট্ৰিক | চিত্ৰ | অবস্থা / প্ৰসঙ্গ |
|---|---|---|
| বৰ্তমানৰ GMP | ₹3 | +0.88% বনাম আপাৰ বেণ্ড (18 Sept 2026) |
| এষ্টিমেট লিষ্টিং মূল্য | ₹3.76 | -98.90% লিষ্টিং লাভ |
| প্ৰাইচ বেণ্ড | ₹324.00 - ₹341.00 | SME IPO |
| ৰিটেইল নূন্যতম বিনিয়োগ | ₹2,72,800 | 2 লট (400 শ্বেয়াৰ) |
| নিলাম উইন্ডো | 15 Sept 2026 – 17 Sept 2026 | তালিকাভুক্ত |
| আৱণ্টন আৰু লিষ্টিং তাৰিখ | আবন্টন: 18 Sept 2026 | লিষ্টিং: 22 Sept 2026 |
IPO তথ্য সম্পূৰ্ণ কৰক
| IPO খোলাৰ তাৰিখ | 15 Sept 2026 |
|---|---|
| IPO বন্ধ হোৱাৰ তাৰিখ | 17 Sept 2026 |
| IPO প্ৰাইচ বেণ্ড | ₹324.00 - ₹341.00 |
| লট আকাৰ | 400 শ্বেয়াৰ |
| বৰ্তমানৰ GMP | ₹3 |
| আনুমানিক লিষ্টিং লাভ | -98.90% |
| ইছ্যুৰ আকাৰ | প্ৰায় ₹49.54 কোটি |
| নতুন ইছ্যু (Fresh Issue) | প্ৰায় ₹49.54 কোটি |
| ইছ্যুৰ ধৰণ | SME |
| IPO লিষ্টিং | BSE SME |
| খুচুৰা কোটা | টিবিএ |
| ৰেজিষ্ট্ৰাৰ | টিবিএ |
| সামগ্ৰিক সাবস্ক্ৰিপশন | 2.58x |
| নূন্যতম বিনিয়োগ | ₹2,72,800 |
| DRHP খচৰা প্ৰস্পেক্টাছ | |
| RHP খচৰা প্ৰস্পেক্টাছ |
সাবস্ক্ৰিপশনৰ অবস্থা
| শ্ৰেণীবিভাগ | শ্বেয়াৰ সংৰক্ষিত | প্ৰয়োগ কৰা শ্বেয়াৰসমূহ | সাবস্ক্ৰিপশন (x) |
|---|---|---|---|
| কিউআইবি | 0.14 | 0.14 | 1xx |
| NII | 3.48 | NaN | 1.97xx |
| খুচুৰা | 10.9 | 30.53 | 2.80xx |
| সামগ্ৰিক সাবস্ক্ৰিপশন | 14.53 | 37.54 | 2.58xx |
IPO স্নেপশ্বট আৰু বিনিয়োগকাৰীৰ টেকঅৱে'
ইয়াৰ মূল্য বেণ্ডৰ ওপৰৰ প্ৰান্তত, ভামা ৱ'ভেনফেব প্ৰতি শ্বেয়াৰত ₹341 মূল্য নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। 400 শ্বেয়াৰৰ নিম্নতম লট আকাৰৰ সৈতে, এটা লটৰ বাবে আৱেদন কৰা এজন খুচুৰা বিনিয়োগকাৰীক এই SME সংখ্যাত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ প্ৰায় ₹2,72,800ৰ প্ৰয়োজন হ'ব।
ভামা ৱ'ভেনফেব ৰ বাবে শেহতীয়াকৈ ৰেকৰ্ড কৰা গ্ৰে মাৰ্কেট প্ৰিমিয়াম হৈছে ₹3, যাৰ অৰ্থ হৈছে যদি ই লিষ্টিং লৈকে থাকে তেনেহ'লে ইছ্যু মূল্যতকৈ প্ৰায় 0.88% লাভ হ'ব। এইটো পূৰ্বতে ৰেকৰ্ড কৰা স্তৰৰ পৰা ₹27 হ্ৰাস হৈছে৷ GMP এ নিশ্চিত ফলাফলৰ পৰিৱৰ্তে অনানুষ্ঠানিক ধূসৰ-বজাৰৰ মনোভাৱ প্ৰতিফলিত কৰে, আৰু লিষ্টিং দিনলৈকে যিকোনো সময়ত সলনি হ'ব পাৰে।
শেহতীয়া আপডেট অনুসৰি, ভামা ৱ'ভেনফেবৰ IPO সামগ্ৰিকভাৱে 2.58x চাবস্ক্ৰাইব কৰা হৈছে, শ্ৰেণী অনুসৰি Retail 2.8x, QIB 1x, NII 1.97x ৰ বিভাজনৰ সৈতে।
ভামা ৱ'ভেনফেবৰ IPO নথিপত্ৰত আলোকপাত কৰা শক্তিসমূহৰ ভিতৰত: আনুষ্ঠানিক গ্ৰাহকসকলৰ সৈতে দীৰ্ঘম্যাদী অংশীদাৰী স্থাপন কৰা।; বিভিন্ন গ্ৰাহকৰ প্ৰয়োজনীয়তা গভীৰ বুজা আৰু প্ৰাথমিকতা দিয়া।।
বিনিয়োগকাৰীসকলে ভামা ৱ'ভেনফেব-এ প্ৰকাশ কৰা বিপদাশংকাৰ কাৰকসমূহো বিবেচনা কৰা উচিত, যাৰ ভিতৰত আছে: বেছিভাগ ৰাজহৰ বাবে সীমিত সংখ্যক বৃহৎ ক্ৰেতাৰ ওপৰত উচ্চ নিৰ্ভৰশীলতা।।
এছএমই আইপিঅ'বোৰ বিএছই/এনএছইৰ সমৰ্পিত এছএমই প্লেটফৰ্মত তালিকাভুক্ত কৰা হয়। এইবোৰত সাধাৰণতে মেইনবোৰ্ড ইছ্যুতকৈ সৰু ইছ্যু আকাৰ আৰু অধিক প্ৰতি-লট বিনিয়োগ অন্তৰ্ভুক্ত থাকে, তুলনামূলকভাৱে কম আনুষ্ঠানিক অংশগ্ৰহণৰ সৈতে।
এক দৃষ্টিত IPO ৰোড'মেপ
| ঘটনা / মাইলৰ খুঁটি | নিৰ্ধাৰিত তাৰিখ | অৱস্থা |
|---|---|---|
| নিলাম খোলা হ'ল | 15 Sept 2026 | সমাপ্ত |
| নিলাম বন্ধ হ'ল | 17 Sept 2026 | সমাপ্ত |
| আবন্টন | 18 Sept 2026 | সমাপ্ত |
| লিষ্টিং | 22 Sept 2026 | সমাপ্ত |
দৈনিক GMP স্থিতি
| তাৰিখ | GMP | পৰিবৰ্তন কৰক | লাভ |
|---|---|---|---|
| 18 Sept 2026 | ₹3.00 | -₹27.00 | 0.88% |
| 16 Sept 2026 | ₹30.00 | +₹20.00 | 8.80% |
| 15 Sept 2026 | ₹10.00 | +₹10.00 | 2.93% |
| 11 Sept 2026 | ₹0.00 | - | 0.00% |
অনুপ্ৰয়োগৰ আকাৰ বিকৃতি
| শ্ৰেণীবিভাগ | বহুত | শ্বেয়াৰ | পৰিমাণ |
|---|---|---|---|
| ৰিটেইল নূন্যতম | 2 লট | 800 | ₹2,72,800 |
| খুচুৰা সৰ্বোচ্চ | 2 লট | 800 | ₹2,72,800 |
| S-HNI সৰ্বনিম্ন | 3 লট | 1,200 | ₹4,09,200 |
| S-HNI সৰ্বোচ্চ | 7 লট | 2,800 | ₹9,54,800 |
| B-HNI সৰ্বনিম্ন | 8 লট | 3,200 | ₹10,91,200 |
জাৰী কৰাৰ উদ্দেশ্য আৰু আনুষ্ঠানিক নথিপত্ৰ
প্ৰয়োগ কৰাৰ আগতে গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাবোৰ
শক্তি[সম্পাদনা কৰক]
- আনুষ্ঠানিক গ্ৰাহকসকলৰ সৈতে দীৰ্ঘম্যাদী অংশীদাৰী স্থাপন কৰা।
- বিভিন্ন গ্ৰাহকৰ প্ৰয়োজনীয়তা গভীৰ বুজা আৰু প্ৰাথমিকতা দিয়া।
- পৰিকল্পিত আৰু সময়মতে সামগ্ৰী যোগানৰ শক্তিশালী ট্ৰেক ৰেকৰ্ড।
- নিৰন্তৰ সামগ্ৰী আৰু নিৰ্মাণ প্ৰক্ৰিয়া উন্নয়নৰ ওপৰত নিৰন্তৰ গুৰুত্ব দিয়া।
- এক উচ্চ দক্ষ আৰু অভিজ্ঞ কৰ্মশক্তিৰ দ্বাৰা সমৰ্থিত
বিপদাশংকা
- বেছিভাগ ৰাজহৰ বাবে সীমিত সংখ্যক বৃহৎ ক্ৰেতাৰ ওপৰত উচ্চ নিৰ্ভৰশীলতা।
- দীৰ্ঘম্যাদী গ্ৰাহক চুক্তিৰ অনুপস্থিতিয়ে কোম্পানীটোক ঘৰ্ষণৰ বিপদাশংকাৰ সন্মুখীন কৰে।
- পিপি আৰু এইচ ডি পি ই কেঁচামালৰ অস্থিৰ মূল্যৰ বাবে লাভজনকতা অত্যন্ত সংবেদনশীল।
- ৰাজহৰ ভৌগোলিক কেন্দ্ৰীকৰণ দমন, দিউ আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ ওপৰত যথেষ্ট নিৰ্ভৰশীল।
- সাম্প্ৰতিক বিত্তীয় বৰ্ষবোৰত ঋণাত্মক কাৰ্যকৰী নগদ প্ৰৱাহে সাম্ভাব্য তৰলতাৰ প্ৰত্যাহ্বান উত্থাপন কৰিছে।
Vama Wovenfab IPO Reservation
The Vama Wovenfab IPO shares are reserved across different investor categories as part of the issue structure. The reservation details indicate the number of shares available to QIB, NII and retail investors.
Retail investors have the largest portion of the issue reservation, while NII investors receive the next significant allocation. The category-wise reservation details are provided below for a quick overview of the IPO share distribution.
| Investor Category | Share Offered | % Shares |
|---|---|---|
| QIB (Ex. Anchor) | 14,400 Shares | 0.99% |
| NII Shares Offered | 2,76,000 Shares | 19.00% |
| Retail Shares Offered | 10,89,600 Shares | 75.00% |
Note: The reservation percentages are based on the IPO allocation details provided for Vama Wovenfab.
Vama Wovenfab IPO Dates
The Vama Wovenfab IPO is scheduled to open on September 15, 2026, and close on September 17, 2026. The basis of allotment is expected to be finalized on September 18, followed by the refund process and credit of allotted shares to investors' demat accounts.
The IPO listing is scheduled for September 22, 2026. Investors can use the following timeline to track the important stages of the Vama Wovenfab IPO from opening and closing of the issue through allotment, refunds, demat credit and listing.
| Particular | Details |
|---|---|
| IPO Open Date | September 15, 2026 |
| IPO Close Date | September 17, 2026 |
| Basis of Allotment | September 18, 2026 |
| Refunds | September 21, 2026 |
| Credit to Demat Account | September 21, 2026 |
| IPO Listing Date | September 22, 2026 |
Note: IPO dates are based on the schedule provided for Vama Wovenfab IPO.
ভামা ৱ'ভেনফেব IPO Dates
| Particular | Dates |
|---|---|
| IPO Open Date | 15 Sept 2026 |
| IPO Close Date | 17 Sept 2026 |
| Basis of Allotment | 18 Sept 2026 |
| Refunds | 21 Sept 2026 |
| Credit to Demat Account | 21 Sept 2026 |
| IPO Listing Date | 22 Sept 2026 |
Note: The timeline for ভামা ৱ'ভেনফেব IPO is tentative and subject to change.
Vama Wovenfab Objects of the Issue & Utilisation of Proceeds
The Vama Wovenfab IPO proceeds are planned to support the company's expansion and day-to-day operational requirements. A portion of the funds will be invested in capital expenditure for the construction of a shed and the purchase of machinery.
The largest portion of the issue proceeds is proposed to be used for meeting working capital requirements, helping the company support its ongoing business operations and funding its operational needs. The proposed utilisation of the IPO proceeds is given below.
| Particular | Details |
|---|---|
| Construction of Shed | ₹1.36 Cr |
| Purchase of Machinery | ₹7.25 Cr |
| Working Capital Requirements | ₹26.50 Cr |
| General Corporate Purposes | ₹- |
Note: The utilisation amounts are based on the IPO details provided for Vama Wovenfab.
ভামা ৱ'ভেনফেব Objects of the Issue & Utilisation of Proceeds
| Purpose | Crores |
|---|---|
| Purpose | INR crores (%) |
| Capital Expenditure towards the Construction of a shed | 1.36 (2.74%) |
| Capital Expenditure towards Purchase of Machinery | 7.25 (14.63%) |
| To meet working capital requirements | 26.5 (53.49%) |
| General corporate purposes | 14.43 (29.14%) |
Note: Objectives are as specified in the DRHP/RHP documents of ভামা ৱ'ভেনফেব.
Vama Wovenfab Company Financials
Vama Wovenfab has recorded strong growth in revenue over the reported financial periods. Revenue increased from ₹27.87 Crores in 2024 to ₹214.62 Crores in 2026, reflecting a significant rise in the company's business scale.
Profit after tax also improved from ₹2.63 Crores in 2024 to ₹11.55 Crores in 2026. The company's assets stood at ₹74.18 Crores in 2026, while expenses increased alongside the growth in revenue. The key financial figures are provided below.
| Period Ended | Revenue | Expense | PAT | Assets |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | ₹27.87 Cr | ₹24.38 Cr | ₹2.63 Cr | ₹37.14 Cr |
| 2025 | ₹77.76 Cr | ₹68.84 Cr | ₹6.84 Cr | ₹67.47 Cr |
| 2026 | ₹214.62 Cr | ₹199.28 Cr | ₹11.55 Cr | ₹74.18 Cr |
Note: Amounts are presented in ₹ Crores based on the financial data provided for Vama Wovenfab IPO.
ভামা ৱ'ভেনফেব Company Financials
| Period | Revenue | Expense | PAT | Assets |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 27.87 Cr. | 24.38 Cr. | 2.63 Cr. | 37.14 Cr. |
| 2025 | 77.76 Cr. | 68.84 Cr. | 6.84 Cr. | 67.47 Cr. |
| 2026 | 214.62 Cr. | 199.28 Cr. | 11.55 Cr. | 74.18 Cr. |
Note: Financial numbers for ভামা ৱ'ভেনফেব are in ₹ Crores unless stated otherwise.
ভামা ৱ'ভেনফেব Company Valuation – FY2026
| KPI | Values |
|---|---|
| ROE | 50.37% |
| ROCE | 31.94% |
| EBITDA Margin | 8.32% |
| PAT Margin | 5.38% |
| Debt to Equity Ratio | 0.89 |
| Earning Per Share (EPS) | 30.90 (Basic) |
| Price/Earning P/E Ratio | - |
| Return on Net Worth (RoNW) | 50.37% |
| Net Asset Value (NAV) | 76.80 |
Note: Valuation KPIs for ভামা ৱ'ভেনফেব are computed for FY2026.
ভামা ৱ'ভেনফেব IPO Peer Group Comparison
| Company | EPS | PE Ratio | RoNW % | NAV | Income |
|---|---|---|---|---|---|
| Aeroflex Neu Ltd | 0.45 | 183.18 | 1.27% | 39.08 | 101.25 Cr. |
| Kahan Packaging Limited | 4.30 | 4.53 | 11.20% | 40.54 | 30.38 Cr. |
Note: Peer group comparisons for ভামা ৱ'ভেনফেব are sourced from DRHP filings.
একেধৰণৰ IPOসমূহৰ সৈতে ভামা ৱ'ভেনফেব IPO তুলনা কৰক
ভামা ৱ'ভেনফেব IPO সঘনাই সোধা প্ৰশ্নসমূহ
Comments
Share a useful question or insight about ভামা ৱ'ভেনফেব.
Leave a comment
Your email address will not be published. All comments and replies are reviewed before appearing.
Loading comments...