ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ IPO GMP, ସଦସ୍ୟତା ଏବଂ ଆବଣ୍ଟନ ସ୍ଥିତି ଆଜି
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ସଫ୍ଟଜେଲ୍ କ୍ୟାପସୁଲ, ହାର୍ଡଜେଲ୍ କ୍ୟାପସୁଲ, ଟାବଲେଟ୍, ତରଳ ପାଟି, ଔଷଧୀୟ ତେଲ ଏବଂ ପ୍ରୋଟିନ୍ ପାଉଡର ସମେତ ଏକାଧିକ ଡୋଜ୍ ଫର୍ମରେ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଏବଂ ନ୍ୟୁଟ୍ରାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ ଉତ୍ପାଦ ଉତ୍ପାଦନ ଏବଂ ଯୋଗାଣ କରିଥାଏ। କମ୍ପାନୀ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକକ ସମନ୍ୱିତ ଉତ୍ପାଦନ ସୁବିଧା ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏହାର ଉତ୍ପାଦ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ପରିଚାଳନା, ବନ୍ଧ୍ୟାତ୍ୱ, ମହିଳାଙ୍କ ସୁସ୍ଥତା, ଅନ୍ତନଳୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ସ୍ନାୟୁଗତ ସହାୟତା ଏବଂ ସାଧାରଣ ସୁସ୍ଥତା ଭଳି ଚିକିତ୍ସା ବର୍ଗକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଦି ବ୍ୟବସାୟ ମୁଖ୍ୟତଃ ନ୍ୟୁଟ୍ରାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ ଅଫର୍ ସହିତ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଫର୍ମୁଲେସନ୍ ବିକ୍ରିରୁ ରାଜସ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି କରେ । କମ୍ପାନୀ ମୁଖ୍ୟତଃ ଏକ ବିଜନେସ୍-ଟୁ-ବିଜନେସ୍ ମଡେଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ, ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଷ୍ଟକିଷ୍ଟ, ବିତରକ ଏବଂ ତୃତୀୟ-ପକ୍ଷ ଚୁକ୍ତିନାମା ଉତ୍ପାଦନ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଉତ୍ପାଦ ଯୋଗାଇଥାଏ । ଏହା ମଧ୍ୟ ଏହାର ଉତ୍ପାଦନ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବ୍ୟବହାର କରି କର୍ପୋରେଟ୍ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ବ୍ରାଣ୍ଡ ନାମରେ କଷ୍ଟମ୍ ଚୁକ୍ତିନାମା ଉତ୍ପାଦନ କରିଥାଏ । ଅଧିକନ୍ତୁ, କମ୍ପାନୀ ଡିଜିଟାଲ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ, ଇ-କମର୍ସ ମାର୍କେଟପ୍ଲେସ୍ ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ବାଣିଜ୍ୟ ବିତରଣ ସେବା ମାଧ୍ୟମରେ ଡାଇରେକ୍ଟ-ଟୁ-କଞ୍ଜ୍ୟୁମର ବିକ୍ରୟ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଏହାର ବଜାର ଉପସ୍ଥିତିକୁ ବିସ୍ତାର କରୁଛି ।
- IPO ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ
- ₹100.00 - ₹106.00
- ଲଟ୍ ଆକାର
- 1,200 ସେୟାର
- ବିଡିଂ ବନ୍ଦ
- 24 Sept 2026
- ଲିଷ୍ଟିଂ ତାରିଖ
- 29 Sept 2026
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ IPO GMP ଆଜି ଏବଂ ପ୍ରମୁଖ ପଦକ୍ଷେପ
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଇପିଓ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ 29 Sept 2026 ରେ ₹118.00 ରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି, ଯାହା +11.32% ଲିଷ୍ଟିଂ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରିଛି, ଏହାର ଇସ୍ୟୁ ମୂଲ୍ୟ ₹26.50 ତୁଳନାରେ। ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ଶେଷ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ଜିଏମପି ₹0 ଥିଲା।
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ IPO officially listed on 29 Sept 2026 at ₹118.00, delivering a +11.32% listing gain compared to its issue price of ₹26.50. Pre-listing, its final recorded Grey Market Premium (GMP) was ₹0.
| କୀ ମେଟ୍ରିକ୍ | ଚିତ୍ର | ସ୍ଥିତି / ପ୍ରସଙ୍ଗ[ସମ୍ପାଦନା] |
|---|---|---|
| ସାମ୍ପ୍ରତିକ GMP | ₹0 | +0% ବନାମ ଉପର ବ୍ୟାଣ୍ଡ (22 Sept 2026) |
| ଆନୁମାନିକ ଲିଷ୍ଟିଂ ମୂଲ୍ୟ | ₹118.00 | +11.32% Est. ଲିଷ୍ଟିଂ ଲାଭ |
| ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ | ₹100.00 - ₹106.00 | ଏସଏମଇ IPO |
| ଖୁଚୁରା ସର୍ବନିମ୍ନ ନିବେଶ | ₹2,54,400 | 2 ଲଟ୍ (1,200 ସେୟାର) |
| ବିଡିଂ ୱିଣ୍ଡୋ | 22 Sept 2026 – 24 Sept 2026 | ତାଲିକାଭୁକ୍ତ |
| ଆବଣ୍ଟନ ଏବଂ ଲିଷ୍ଟିଂ ତାରିଖ | ଆବଣ୍ଟନ: 25 Sept 2026 | ଲିଷ୍ଟିଂ: 29 Sept 2026 |
IPO ସୂଚନା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରନ୍ତୁ
| IPO ଖୋଲିବା ତାରିଖ | 22 Sept 2026 |
|---|---|
| IPO ବନ୍ଦ ତାରିଖ | 24 Sept 2026 |
| IPO ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ | ₹100.00 - ₹106.00 |
| ଲଟ୍ ଆକାର | 1,200 ସେୟାର |
| ସାମ୍ପ୍ରତିକ GMP | ₹0 |
| ଆନୁମାନିକ ଲିଷ୍ଟିଂ ଲାଭ | +11.32% |
| ଇସ୍ୟୁ ଆକାର | ଆନୁମାନିକ ₹26.50 କୋଟି |
| ଫ୍ରେସ୍ ଇସ୍ୟୁ | ଆନୁମାନିକ ₹26.50 କୋଟି |
| ଇସ୍ୟୁ ପ୍ରକାର | ଏସଏମଇ |
| IPO ଲିଷ୍ଟିଂ | BSE SME |
| ଖୁଚୁରା କୋଟା | ଟିବିଏ |
| ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର | Kfin Technologies Ltd. |
| ମୋଟାମୋଟି ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ | 2.24x |
| ସର୍ବନିମ୍ନ ନିବେଶ | ₹2,54,400 |
| DRHP ଡ୍ରାଫ୍ଟ ପ୍ରୋସପେକ୍ଟସ୍ | |
| RHP ଡ୍ରାଫ୍ଟ ପ୍ରୋସପେକ୍ଟସ୍ |
ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ ସ୍ଥିତି
| ବର୍ଗ | ସେୟାର ସଂରକ୍ଷିତ | ପ୍ରୟୋଗ ହୋଇଥିବା ସେୟାର | ସଦସ୍ୟତା (x) |
|---|---|---|---|
| କ୍ୟୁଆଇବି | 4.74 | 4.74 | 1xx |
| NII | 4.82 | 14 | 2.90xx |
| ଖୁଚୁରା | 8.33 | 21.34 | 2.56xx |
| ମୋଟାମୋଟି ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ | 17.89 | 40.08 | 2.24xx |
IPO ସ୍ନାପସଟ୍ ଏବଂ ନିବେଶକ ଟେକ୍ ଆୱେ
ଏହାର ପ୍ରାଇସ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡର ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ, ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ର ମୂଲ୍ୟ ସେୟାର ପିଛା ₹106 ଅଟେ। 1,200 ସେୟାରର ସର୍ବନିମ୍ନ ଲଟ୍ ଆକାର ସହିତ, ଗୋଟିଏ ଲଟ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ଜଣେ ଖୁଚୁରା ନିବେଶକଙ୍କୁ ଏହି SME ଇସ୍ୟୁରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ₹2,54,400 ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ସର୍ବଶେଷ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ଗ୍ରେ ମାର୍କେଟ ପ୍ରିମିୟମ୍ ₹0 ଅଟେ, ଯାହା ଇସ୍ୟୁ ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରାୟ 0.00% ଲାଭ ସୂଚିତ କରେ ଯଦି ଏହା ଲିଷ୍ଟିଂ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥାଏ । GMP ଏକ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିଯୁକ୍ତ ଫଳାଫଳ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅନୌପଚାରିକ ଧୂସର-ବଜାର ଭାବନାକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରେ, ଏବଂ ଲିଷ୍ଟିଂ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ ।
ସର୍ବଶେଷ ଅଦ୍ୟତନ ଅନୁସାରେ, ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ର IPO ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ 2.24x ସବସ୍କ୍ରାଇବ୍ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ବର୍ଗ ଅନୁଯାୟୀ Retail 2.56x, QIB 1x, NII 2.9x ରହିଛି ।
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ର IPO ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ହାଇଲାଇଟ୍ ହୋଇଥିବା ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟରେ: ସମନ୍ୱିତ ଉତ୍ପାଦନ ସୁବିଧା ଏକାଧିକ ଡୋଜ୍ ଫର୍ମ ଉତ୍ପାଦନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ।; ପ୍ରମୁଖ ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିବିଧ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଏବଂ ନ୍ୟୁଟ୍ରାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ ଉତ୍ପାଦ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ | ।
ନିବେଶକମାନେ ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ବିପଦ କାରକଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ଓଜନ କରିବା ଉଚିତ, ଯେଉଁଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ: ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଉତ୍ପାଦ ଉପରେ ଅଧିକ ରାଜସ୍ୱ ନିର୍ଭରଶୀଳତା, 90% ରୁ ଅଧିକ ବିକ୍ରୟର ହିସାବ।।
ବିଏସଇ / ଏନଏସଇର ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏସଏମଇ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏସଏମଇ ଆଇପିଓ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ । ସେମାନେ ସାଧାରଣତଃ ଛୋଟ ଇସ୍ୟୁ ଆକାର ଏବଂ ମେନବୋର୍ଡ ଇସ୍ୟୁ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ପ୍ରତି-ଲଟ୍ ବିନିଯୋଗ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତି, ତୁଳନାତ୍ମକ ଭାବରେ କମ୍ ଅନୁଷ୍ଠାନିକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ସହିତ ।
IPO ରୋଡମ୍ୟାପ୍ ଏକ ନଜରରେ
| ଇଭେଣ୍ଟ / ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ | ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ | ସ୍ଥିତି |
|---|---|---|
| ବିଡିଂ ଖୋଲିବ | 22 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
| ବିଡିଂ ବନ୍ଦ | 24 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
| ଆବଣ୍ଟନ | 25 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
| ଲିଷ୍ଟିଂ | 29 Sept 2026 | ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |
ଦୈନିକ GMP ସ୍ଥିତି
ଅଧିକ ଦୈନିକ GMP ସ୍ନାପସଟ୍ ରେକର୍ଡ ହେବା ସହ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଚାର୍ଟ ବିଲ୍ଡ ଅପ୍ ହୁଏ।
| ତାରିଖ | GMP | ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ | ଲାଭ |
|---|---|---|---|
| 22 Sept 2026 | ₹0.00 | - | ଟିବିଏ |
ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଆକାର ବ୍ରେକଡାଉନ୍
| ବର୍ଗ | ଅନେକ | ସେୟାର | ପରିମାଣ |
|---|---|---|---|
| ଖୁଚୁରା ସର୍ବନିମ୍ନ | 2 ଲଟ୍ | 2,400 | ₹2,54,400 |
| ସର୍ବାଧିକ ଖୁଚୁରା | 2 ଲଟ୍ | 2,400 | ₹2,54,400 |
| S-HNI ସର୍ବନିମ୍ନ | 3 ଲଟ୍ | 3,600 | ₹3,81,600 |
| S-HNI ସର୍ବାଧିକ | 7 ଲଟ୍ | 8,400 | ₹8,90,400 |
| ବି-ଏଚ୍ ଏନ୍ ଆଇ ସର୍ବନିମ୍ନ | 8 ଲଟ୍ | 9,600 | ₹10,17,600 |
ଜାରି କରିବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏବଂ ସରକାରୀ ଦସ୍ତାବିଜ
ଆବେଦନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ
ଶକ୍ତି
- ସମନ୍ୱିତ ଉତ୍ପାଦନ ସୁବିଧା ଏକାଧିକ ଡୋଜ୍ ଫର୍ମ ଉତ୍ପାଦନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ।
- ପ୍ରମୁଖ ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିବିଧ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଏବଂ ନ୍ୟୁଟ୍ରାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ ଉତ୍ପାଦ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ |
- 17 ଭାରତୀୟ ରାଜ୍ୟରେ ଉପସ୍ଥିତି ସହ B2B ବିତରଣ ନେଟୱାର୍କ୍ ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି।
- ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରାଜସ୍ୱ ଏବଂ ନିଟ୍ ଲାଭ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ଟ୍ରାକ୍ ରେକର୍ଡ |
- ଉତ୍ପାଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଗୁଣବତ୍ତା ନିଶ୍ଚିତତା ଏବଂ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କ୍ଷମତା ।
ବିପଦ
- ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଉତ୍ପାଦ ଉପରେ ଅଧିକ ରାଜସ୍ୱ ନିର୍ଭରଶୀଳତା, 90% ରୁ ଅଧିକ ବିକ୍ରୟର ହିସାବ।
- 10 ରୁ ଅଧିକ ରାଜସ୍ୱର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ଶୀର୍ଷ 10 ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାଜସ୍ୱ ଏକାଗ୍ରତା।
- ତେଲେଙ୍ଗାନାର ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ଲିଜ୍ ଦିଆଯାଇଥିବା ଉତ୍ପାଦନ ସୁବିଧାରୁ ଅପରେସନ୍ |
- କର୍ପୋରେଟ୍ ଲୋଗୋ ଏବଂ ମାର୍କ ଆବେଦନ ପାଇଁ ବିଚାରାଧୀନ ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କ ବିରୋଧ ପ୍ରକ୍ରିୟା |
- କାର୍ଯ୍ୟଶୀଳ ପୁଞ୍ଜି ଆବଶ୍ୟକତା ହେତୁ ଅପରେଟିଂ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରୁ ନକାରାତ୍ମକ ନଗଦ ପ୍ରବାହର ଇତିହାସ |
Himalaya Nutravedics IPO Reservation
The Himalaya Nutravedics IPO reservation is divided across qualified institutional buyers, non-institutional investors, and retail investors. The reserved portions indicate the percentage of the net issue available to each investor category.
| Investor Category | Share Offered | -% Shares |
|---|---|---|
| Anchor Investor | – Shares | -% |
| QIB (Ex. Anchor) | – Shares | 50% |
| NII Shares Offered | – Shares | 15% |
| Retail Shares Offered | – Shares | 35% |
Himalaya Nutravedics IPO Anchor Investors
The Himalaya Nutravedics IPO anchor investor details provide information on the anchor bidding schedule, shares offered, issue size allocated to anchor investors, and the applicable lock-in periods. The available details are presented below.
| Particular | Details |
|---|---|
| Anchor Bidding Date | 2026 |
| Shares Offered | [.] Shares |
| Anchor Size | [.] Cr. |
| Lock-in period end date 50% shares (30 Days) | 2026 |
| Lock-in period end date 50% shares (90 Days) | 2026 |
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ IPO Dates
| Particular | Dates |
|---|---|
| IPO Open Date | 22 Sept 2026 |
| IPO Close Date | 24 Sept 2026 |
| Basis of Allotment | 25 Sept 2026 |
| Refunds | 28 Sept 2026 |
| Credit to Demat Account | 28 Sept 2026 |
| IPO Listing Date | 29 Sept 2026 |
Note: The timeline for ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ IPO is tentative and subject to change.
Himalaya Nutravedics Promoters and Holding Pattern
The promoters of Himalaya Nutravedics are Rohit Asawa, Divya Asawa, Chanda Asawa and Rama Raju Penmatsas. The holding pattern below shows the shareholding of the promoter group and other shareholders before and after the proposed IPO.
| Particular | Pre IPO Shares | Pre IPO % Shares | Post IPO Shares | Post IPO % Shares |
|---|---|---|---|---|
| Promoter and Promoter Group | 60,00,000 | 95.14% | – | 69.94% |
| Others* | 3,06,720 | 4.86% | – | 30.06% |
| Total | 63,06,720 | 100% | 88,06,720 | 100% |
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ Objects of the Issue & Utilisation of Proceeds
| Purpose | Crores |
|---|---|
| Purpose | INR crores (%) |
| Funding Working Capital Requirements | 13.75 (51.89%) |
| Business Development and Digital Marketing Activities | 7.5 (28.30%) |
| General corporate purposes | 5.25 (19.81%) |
Note: Objectives are as specified in the DRHP/RHP documents of ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ.
Himalaya Nutravedics About Ipo
Founded in 2022, Himalaya Nutravedics is an Ayurvedic and nutraceutical manufacturing firm involved in the formulation, manufacturing, and marketing of Ayurvedic and nutraceutical products. Its product portfolio includes Softgel Capsules, Tablets, Medicated Oils, Liquid Orals, Hardgel Capsules, and Protein Powders across therapeutic categories such as digestive health, immunity, metabolic health, and pain management.
The firm sells its products under its own brands and also sells them through doctors, hospitals, clinics, pharmacists, or other healthcare professionals. The firm has expanded its portfolio across 17 states and one union territory in India. Moreover, its manufacturing facility is located at is located in Hyderabad, Telangana, and holds WHO-GMP certifications. Its competitive strengths are strong relationships with suppliers and customers and Integrated multi-dosage manufacturing capability.
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ Company Financials
| Period | Revenue | Expense | PAT | Assets |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14.43 Cr. | 13.83 Cr. | 0.43 Cr. | 6.09 Cr. |
| 2025 | 21.00 Cr. | 18.75 Cr. | 2.23 Cr. | 10.82 Cr. |
| 2026 | 43.12 Cr. | 35.64 Cr. | 7.39 Cr. | 24.42 Cr. |
Note: Financial numbers for ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ are in ₹ Crores unless stated otherwise.
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ Company Valuation – FY2026
| KPI | Values |
|---|---|
| ROE | 63.87% |
| ROCE | 36.41% |
| EBITDA Margin | 18.82% |
| PAT Margin | 17.16% |
| Debt to Equity Ratio | 0.31 |
| Earning Per Share (EPS) | 12.05 (Basic) |
| Price/Earning P/E Ratio | - |
| Return on Net Worth (RoNW) | 45.12% |
| Net Asset Value (NAV) | 26.70 |
Note: Valuation KPIs for ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ are computed for FY2026.
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ IPO Peer Group Comparison
| Company | EPS | PE Ratio | RoNW % | NAV | Income |
|---|---|---|---|---|---|
| Jeena Sikho Lifecare Limited | 7.30 | 106.03 | 33.23% | 21.96 | 469.07 Cr. |
| Sandu Pharmaceuticals Limited | 1.83 | 21.34 | 5.03% | 36.34 | 69.93 Cr. |
Note: Peer group comparisons for ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ are sourced from DRHP filings.
Himalaya Nutravedics IPO Lead Managers aka Merchant Bankers
- Nirbhay Capital Services Pvt. Ltd.
ସମାନ IPOଗୁଡିକ ସହ ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ IPO ତୁଳନା କରନ୍ତୁ
ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ IPO ବାରମ୍ବାର ପଚରାଯାଉଥିବା ପ୍ରଶ୍ନ
Comments
Share a useful question or insight about ହିମାଳୟ ନ୍ୟୁଟ୍ରାଭେଡିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ.
Leave a comment
Your email address will not be published. All comments and replies are reviewed before appearing.
Loading comments...